Zieleń na modułach

Zieleń na makiecie: trawa, drzewa itd. góry, skarpy itd

Moderator: mod-Porady i techniki modelarskie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bujager
Posty: 56
Rejestracja: 08 kwie 2006, 23:45
Lokalizacja: Zebrzydowice
Kontakt:

Re: Zieleń na modułach

Post autor: Bujager »

Oczywiście z mat polecam również Auhagena. To właściwie to samo co dawne Vero tylko w nowym opakowaniu.

Jeśli chodzi o zieleń średnią to tu akurat wybór też jest duży tak jak napisał wcześniej Artur. Ja używam wyrobów Heki (Flor, Laub, itd.); w którymś z numerów Świata Kolei była tabelka z kolorkami i nr katalogowymi (opracowana przez L²) . Dobry i w miarę tani jest też Polak (a jego listowie to poezja).
Awatar użytkownika
Jacekk
Posty: 520
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Zieleń na modułach

Post autor: Jacekk »

Wybór jesy duży, jednak na zdjęciach kolor różni się od rzeczywistości. Jeżeli ktoś by mógł to proszę podać numery tych przedmiotów. Bardzo dziękuję. Moje fundusze są ograniczone i nie chcę marnować pieniędzy ;)
ArturSwider

Re: Zieleń na modułach

Post autor: ArturSwider »

Hi,

Jeśli chodzi, o maty trawiaste to wybór jest dość spory.

Jeśli chodzi, o zastosowanie w sTTandardzie to mata Fallerowska o nr 766 na końcach modułów, a reszta część dowolnie w zależności od inwencji twórczej autora projektu.

Do wykończeń można użyć innych mat Fallera w rolkach jak i w arkuszach. Jest dość spory wybór. Polecam również maty firmy NOCH i BUSCH.

Oprócz mat zastosuj również na module inne rzeczy imitujące trawę - posypki. Są różne rodzaje: "igiełki traw", gąbeczki, i różne paprochy.
Awatar użytkownika
Jacekk
Posty: 520
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Zieleń na modułach

Post autor: Jacekk »

Jakich mat trawiastych używacie na modułach nie licząc tej standardowej ?? Na moim module mam tylko jedną i trochę razi ;) , a nie chcę nic sam kupować, ponieważ może to się zbytnio nie przydać. Chciałbym kupić coś sprawdzonego.
Ostatnio zmieniony 28 maja 2006, 13:54 przez Jacekk, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zieleń i ukształtowanie terenu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość