Anglik 9st

Czyszczenie, konserwacja, naprawy, budowa itd

Moderator: mod-Porady i techniki modelarskie

ODPOWIEDZ
ArJu
Posty: 488
Rejestracja: 07 kwie 2006, 23:19
Lokalizacja: Wrocław / Warszawa
Kontakt:

Re: Anglik 9st

Post autor: ArJu »

KamilW pisze:rozumiem, że wyprostowanym, bo fabryczny ma 12 stopni.
Tak. Pamiętam, że EW3 jest nominalnie 12st, ale nie ma żadnego problemu, aby zrobić z niego 9st.
Ostatnio zmieniony 28 sty 2011, 22:17 przez ArJu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
KamilW
Posty: 1076
Rejestracja: 20 kwie 2006, 19:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Anglik 9st

Post autor: KamilW »

Co do kąta, to nie próbowałem nawet robić czegoś o mniejszym kącie. Mój rozjazd z założenia ma współpracować z fabrycznym rozjazdem Tilliga EW3.
Rozumiem, że wyprostowanym, bo fabryczny ma 12 stopni.
Jeśli chodzi o wersję finalną to najlepsza chyba będzie opcja B (najładniejsza).
Ostatnio zmieniony 28 sty 2011, 22:16 przez KamilW, łącznie zmieniany 1 raz.
ArJu
Posty: 488
Rejestracja: 07 kwie 2006, 23:19
Lokalizacja: Wrocław / Warszawa
Kontakt:

Re: Anglik 9st

Post autor: ArJu »

KamilW pisze:Najpierw pochwalę bo mimo tego, że to tylko prototyp to wygląda naprawdę bardzo dobrze.
Mam kilka pytań, jeśli można.
1. Jak planujesz wykonać wersję finalną, chodzi mi o to, że w chwili obecnej nie masz pod rozjazdem podkładów tylko jedną dużą płytkę?
2. Użyłeś szyn Tilliga?
Od jakiegoś czasu sam przymierzam się do wykonania analogicznego rozjazdu tylko o kącie 6,4 stopnia. O ile w przypadku rozjazdów zwyczajnych o takim kącie nie było problemów z miejscem pomiędzy szynami to w krzyżowym już jest taki problem. Jak na razie rozważam użycie szyn 1,8 mm lub nawet 1,4 mm (stąd pytanie o szyny).
Będę śledził z zaciekawieniem temat.
Dzięki za dobre słowo.
ad. 1. Na wersję finalną mam dwa pomysły:
a) całość z laminatu, ale tym razem frezowanego, aby wyglądało to na podkłady
b) większa część podkładów z listewek lub deseczki stosownie wyciętej (np. laserem) oraz kilka podkładów z laminatu trzymających całość.
Nie przewiduję na razie wykonywania odlewów.

ad. 2. Robiłem z szyn Tilliga. Zdaję sobie sprawę, że są one mocno przeskalowane, ale zależy mi głównie na dobrym działaniu a dopiero w drugiej kolejności na wyglądzie.

Co do kąta, to nie próbowałem nawet robić czegoś o mniejszym kącie. Mój rozjazd z założenia ma współpracować z fabrycznym rozjazdem Tilliga EW3.
Awatar użytkownika
KamilW
Posty: 1076
Rejestracja: 20 kwie 2006, 19:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Anglik 9st

Post autor: KamilW »

Najpierw pochwalę bo mimo tego, że to tylko prototyp to wygląda naprawdę bardzo dobrze.
Mam kilka pytań, jeśli można.
1. Jak planujesz wykonać wersję finalną, chodzi mi o to, że w chwili obecnej nie masz pod rozjazdem podkładów tylko jedną dużą płytkę?
2. Użyłeś szyn Tilliga?
Od jakiegoś czasu sam przymierzam się do wykonania analogicznego rozjazdu tylko o kącie 6,4 stopnia. O ile w przypadku rozjazdów zwyczajnych o takim kącie nie było problemów z miejscem pomiędzy szynami to w krzyżowym już jest taki problem. Jak na razie rozważam użycie szyn 1,8 mm lub nawet 1,4 mm (stąd pytanie o szyny).
Będę śledził z zaciekawieniem temat.
ArJu
Posty: 488
Rejestracja: 07 kwie 2006, 23:19
Lokalizacja: Wrocław / Warszawa
Kontakt:

Anglik 9st

Post autor: ArJu »

Od jakiegoś czasu pracuję nad prototypem anglika 9st. Udało mi się w końcu doprowadzić go do przejezdności. Na fotkach poniżej wygląd aktualny (trochę poprawiony od ostatniego spotkania w Radomiu). Załączam też filmik, na którym widać, jak tabor po tym jeździ. Wbrew pozorom obecna na filmie Ty4 (Roco BR44) nie zachowywała się najlepiej. Dotychczas testowałem z T334, Gagarem Tilliga oraz wspomnianą Ty4, która okazała się najbardziej wymagającym ciągnikiem, ale przy okazji wymusiła stosowne korekty. Podsumowując, uważam, że realne jest zrobienie takowego rozjazdu. Przede mną jeszcze sporo testów, ale powoli przymierzam się do wykonania wersji finalnej.

Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tory, rozjazdy, sieć trak., sygnalizacja itp”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość