MakieTTa - demobil

sTTandard - Nasze makiety modułowe

Moderator: mod-Makieta Modułowa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
demobil
Posty: 205
Rejestracja: 10 kwie 2006, 21:22
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: MakieTTa - demobil

Post autor: demobil »

To może na Trako w pażdzierniku?
Październik to dobry termin ;) w szkole spokój - jak nic nie wypadnie to bedę się szykował :)
Ostatnio zmieniony 04 maja 2007, 07:35 przez demobil, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gdyniak
Moderator
Posty: 579
Rejestracja: 09 kwie 2006, 14:12
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: MakieTTa - demobil

Post autor: Gdyniak »

demobil pisze:Jak czas pozwoli to gdzieś się wybiorę :)
To może na Trako w październiku?
Ostatnio zmieniony 04 maja 2007, 07:35 przez Gdyniak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
demobil
Posty: 205
Rejestracja: 10 kwie 2006, 21:22
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: MakieTTa - demobil

Post autor: demobil »

Szkoda, że nie byłeś z tym w Radomiu, ale może weżmiesz moduły na najbliższe spotkanie...?
Miałem jechać z samym mostem ale siła wyższa ... Jak czas pozwoli to gdzieś się wybiorę :)
Ostatnio zmieniony 04 maja 2007, 07:35 przez demobil, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3841
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: MakieTTa - demobil

Post autor: Ranger »

Szkoda, że nie byłeś z tym w Radomiu, ale może weżmiesz moduły na najbliższe spotkanie...?
Awatar użytkownika
demobil
Posty: 205
Rejestracja: 10 kwie 2006, 21:22
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: MakieTTa - demobil

Post autor: demobil »

Prace poszły troszkę do przodu ...

Całość w czarnych barwach:
Obrazek

Elektryka zrobiona na zaciskach głośnikowych:
Obrazek

Pierwsze tłuczniowanie :)
Obrazek

Oczywiście całość przejezdna. Teraz czas na zieleń - na 3 modułach :).
Ostatnio zmieniony 03 maja 2007, 13:24 przez demobil, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
demobil
Posty: 205
Rejestracja: 10 kwie 2006, 21:22
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: MakieTTa - demobil

Post autor: demobil »

Tak to wygląda ...

Obrazek
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2007, 15:57 przez demobil, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
demobil
Posty: 205
Rejestracja: 10 kwie 2006, 21:22
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: MakieTTa - demobil

Post autor: demobil »

Obrazek

Pomiędzy te dwa moduły idze most … fotkę całości wrzucę jak już będą na odpowiednim poziomie (będą miały nóżki).
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2007, 08:51 przez demobil, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1910
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: MakieTTa - demobil

Post autor: T_Domagalski »

Karol pisze:można oczywiście cały moduł pokryć jednym kawałkiem maty pomalować i na niego nakleić różne chwasty i takie tam karzaki. Niestety efekt końcowy to zaniedbane pole golfowe z którego raczej nic sensownego nie da się zrobić ( nie wiem może się mylę :mrgreen: )
Mój pierwszy moduł wykonałem tą techniką i.... całą tę zieleń zdzierałem szybciej niż przykleiłem... ;) Efekt był dokładnie taki, jak opisał Karol
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2007, 08:52 przez T_Domagalski, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3841
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: MakieTTa - demobil

Post autor: Ranger »

Jak bym widział swój tok pracy...
Awatar użytkownika
Karol
Moderator
Posty: 594
Rejestracja: 07 kwie 2006, 23:19
Lokalizacja: Grybów / Limanowa
Kontakt:

Re: MakieTTa - demobil

Post autor: Karol »

Ja stosuje trochę inne techniki sadzenia trawy, można oczywiście cały moduł pokryć jednym kawałkiem maty pomalować i na niego nakleić różne chwasty i takie tam karzaki. Niestety efekt końcowy to zaniedbane pole golfowe z którego raczej nic sensownego nie da się zrobić ( nie wiem może się mylę :mrgreen: ) Ja postępuje tradycyjnie, dobieram cztery rodzaje mat o rożnych wysokościach włosia i odcieni, najdrobniejsza frakcja przesianej ziemi i klej wikol.
Z maty wyrywam małe darnie trawy i naklejam je na wcześniej posmarowaną klejem powierzchnię, zawsze staram sie kleić darnie tak by żdzbła były pochylone w innym kierunku niż poprzednio, tam gdzie wychodzi mi nadmiar kleju pudruje przesianą ziemią lub naklejam drobno przesiane Heki flor/aur. Co do krzaków to zawsze pierwsze co robie to posadzenie krzaka/krzaków a dopiero pozniej pudruje ziemią i wklejam darnie gdzie to potrzebne.
Oczywiście metoda ta jest bardzo pracochłonna ale gwarantuje dużo lepszy efekt.
miki
Posty: 1269
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:56
Lokalizacja: Lipowo k.Glinianki
Kontakt:

Re: MakieTTa - demobil

Post autor: miki »

demobil pisze:Skąd ta pewność ?
Z tzw. praktyki :mrgreen: . A obrazki bardzo ładne, z jednym zastrzeżeniem - gdzie coś takiego występuje ? Ten sam gatunek w jednym miejscu i czasie w odmianach czerwonej i zielonej, na ten przykład ?? No nie wiem. Mówiąc o odcieniach zieleni mówmy jednocześnie o różnej roślinności. Na przykłąd 4 mm pstrokata trawa powoli przechodzi w 6 mm żółtą - wtedy to ma sens. A jedna i ta sama mata w różnych kolorach :shock: o-jojoj !
Ostatnio zmieniony 05 lut 2007, 08:18 przez miki, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
demobil
Posty: 205
Rejestracja: 10 kwie 2006, 21:22
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: MakieTTa - demobil

Post autor: demobil »

Tylko przyciemnianie czarną - nic innego nie wyjdzie
Skąd ta pewność ?

Mi coś jednak wyszło, próba na szybko z dwoma kolorami (ciemny zielony i brązowy); jeszcze malowałem innym odcieniem zieleni i tez sie udalo ... Zdjęć dużo, ale chcę żeby było widać co i jak, a komórką trudno uchwycić to "coś" w jednym czy dwóch zdjęciach :P

Uważam, że taka metoda jest lepsza niż wyklejanie "plam" inna matą, tak można uzyskać łagodne przejścia z koloru na kolor oraz różne odcienie zieleni ...

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek
miki
Posty: 1269
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:56
Lokalizacja: Lipowo k.Glinianki
Kontakt:

Re: MakieTTa - demobil

Post autor: miki »

demobil pisze:Można również (bez wydrapywania i wklejania innej maty ...) odpowiednio podmalować mate na taki kolor jakiego żadną matą nie uzyszkasz ...
Tylko przyciemnianie czarną - nic innego nie wyjdzie
Awatar użytkownika
demobil
Posty: 205
Rejestracja: 10 kwie 2006, 21:22
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: MakieTTa - demobil

Post autor: demobil »

Dla mnie wklejanie maty na cały teren bez zaplanowania co gdzie ma być a potem wydrapywanie, wykrawanie to strata pieniędzy i czasu włożonego do układania owej maty
Można również (bez wydrapywania i wklejania innej maty ...) odpowiednio podmalować mate na taki kolor jakiego żadną matą nie uzyszkasz ...
Tory zawsze są obrośnięte do okoła krzaczkami, zielskiem różnych kolorów
To sie przecież przykleja na maty ... :)
co do szachownicy to płynne przejście kolorów chyba nie stanowi problemu nie do przejścia
Nie do przejscia - zgadza się, ale jest to problem, dla kogoś bez wiekszego doswiadczenia w tym temacie.
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3211
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: MakieTTa - demobil

Post autor: Maciej »

Ranger pisze:Pomimo wszystko ja staram się zadbać na swoim module o jedno i drugie. Wszakże pociągi nie jeźdżą po ładnych równych trawniczkach. Tory zawsze są obrośnięte do okoła krzaczkami, zielskiem różnych kolorów.
Zbyt dosadnie odebrałeś moje zdanie. To że zieleń jest drugorzędna to nie znaczy że ma być niedbale wykonana. Oczywiście że nalezy się starać i odzwierciedlić ją jak najlepiej. Są jednak kryteira któych każdy się trzyma - jedni doprowadzają zieleń do perfekcji (wspomniane pojedyncze liście), zieleń utrzymana na makiecie w skali 1:120 i tacy co traktują ją marginalnie. No sa jeszcze tacy co wcale nie biora jej pod uwagę. Te sprawy zresztą są już opisane na forum i nie ma co wiele gadać.
;)
Ostatnio zmieniony 02 lut 2007, 09:38 przez Maciej, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta Modułowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość