Listwy oświetleniowe Tilliga do wagonów

Prąd i elektronika na makiecie

Moderator: mod-Elektryka i DCC

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MonsterSale
Posty: 650
Rejestracja: 04 lip 2020, 08:53
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Kontakt:

Re: Listwy oświetleniowe Tilliga do wagonów

Post autor: MonsterSale »

Tillig sprzedaje pod własna marka listwy faktycznie wyprodukowane przez train-o-matic
Awatar użytkownika
Domiss
Posty: 470
Rejestracja: 15 lip 2009, 11:06
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Re: Listwy oświetleniowe Tilliga do wagonów

Post autor: Domiss »

To w końcu tillig, czy trainOmatic? Oryginalny trainOmatic (sprzedawany pod ich własną marką) programuje się (na np. daisy) bez problemu. Centralki roco mogą być niekompatybilne (dla słowackich listw oświetleniowych od PeLi nie da się nawet zapalić świateł w wagonie :P). Nie mam centralki roco ani żadnej listwy tilliga, więc... nie mam pojęcia. Mogę co najwyżej zgadywać, że próbujesz użyć któregoś ze startowych ustawień (a te zwykle "zapisuje" się pod CV tylko do odczytu, bo tak naprawdę jest to polecenie dla microkontrolera, aby pod inne CV wpisał właściwy zestaw wartości - dlatego niektóre centralki mądrzejsze od użytkownika mogą na to nie pozwalać - może da się to przełączyć w ustawieniach centralki, a może to wcale nie ten powód).
Awatar użytkownika
MonsterSale
Posty: 650
Rejestracja: 04 lip 2020, 08:53
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Kontakt:

Listwy oświetleniowe Tilliga do wagonów

Post autor: MonsterSale »

Mam pewien problem: listwy oświetleniowe Tilliga do wagonów osobowych poprawnie reagują na klawisze funkcyjne, ale nie chcą się programować.
W środku jest elektronika train-O-matic i wg instrukcji powinno się to dać normalnie wysterowywać np. dodać funkcje mrugania czy zmienić jasność. Tymczasem moja centralka Z21 mowi (za pośrednictwem aplikacji na telefon), że pod CV-kami nie można zapisywać innych wartości (a domyślnie wszelkie dodatkowe funkcje, jak mruganie, są wyłączone). Jak sobie z tym poradzić?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i DCC”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości