Jak ugryźć TT

Dział, o warsztacie modelarskim, czyli jak, czym i w jaki sposób...

Moderator: mod-Porady i techniki modelarskie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2403
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Jak ugryźć TT

Post autor: womo »

Mam pytanie, czy kondensator lutowaliście do pinów dekodera? Mógłby ktoś wrzucić zdjęcie co i gdzie dokładnie.
Awatar użytkownika
Zbyszek Zajner
Posty: 581
Rejestracja: 10 kwie 2006, 13:49
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Jak ugryźć TT

Post autor: Zbyszek Zajner »

No to też tak zrobię. Dzięki za pomoc :D
whosho
Posty: 815
Rejestracja: 09 kwie 2006, 11:49
Kontakt:

Re: Jak ugryźć TT

Post autor: whosho »

Tylko kondensator (220uF/25V). Mój dekoder nie wymagał dodatkowych elementów. A wolnego miejsca zostało jeszcze sporo... Na tyle, że kabina powyżej dolnej linii okien jest pusta.
Awatar użytkownika
Zbyszek Zajner
Posty: 581
Rejestracja: 10 kwie 2006, 13:49
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Jak ugryźć TT

Post autor: Zbyszek Zajner »

A jaki kondesator załadowałeś? CZy tylko kondesator do plusa i na masę czy jeszcze pakowałeś dławiki i diodę?
whosho
Posty: 815
Rejestracja: 09 kwie 2006, 11:49
Kontakt:

Re: Jak ugryźć TT

Post autor: whosho »

Z BR80 nie ma aż takiej tragedii. Dekoder Zimo + kondensator + czyste odbieraki prądu i śmiga jak nowa. Po pewnym czasie moja dostała nowe odbieraki zrobione ze sprężystego drucika mosiężnego i od tamtej pory przestałem obserwować zatrzymania.
tete
Posty: 805
Rejestracja: 04 lis 2007, 20:08
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Jak ugryźć TT

Post autor: tete »

ArturSch pisze:Dzięki Ci za DOBRE SŁOWO !!
Dobre słowa same się nasuwają. Nie ma za co ;)
Napiszę tylko jeszcze (w kontekście kwestii poruszonych przez autora tego tematu), że osobiście miotałem się między skalami. Na początku miałem TT, potem H0, potem N. Teraz jak bumerang wróciła TT i mając już porównanie - wiem. Tylko TT. Ani za mała, ani za duża - w sam raz.

...wiem, powtarzam się :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 17 sie 2009, 13:04 przez tete, łącznie zmieniany 1 raz.
MiGo
Posty: 52
Rejestracja: 27 lip 2009, 15:37
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Jak ugryźć TT

Post autor: MiGo »

tete pisze:...domyślam się, że rezygnację z H0 spowodował brak miejsca...
Cześć,
akurat nie mam problemu z miejscem - a zmiana skali wynika z chciwości: w H0 na płycie 3x1.5 upchnę owal ze stacją, a w TT... sam wiesz - z XtrkCad wyszło mi że zmieści się niezły lunapark :mrgreen:

Teraz zbieram na zestaw startowy i dojrzewam do projektu - nie będę oryginalny: na stronie Artura są całkiem fajne plany BTTB (i 2 na piko.de) i to co zaplanuję to będzie mutacja tamtych rozwiązań.

Pozdr.

Michał
Ostatnio zmieniony 15 sie 2009, 18:01 przez MiGo, łącznie zmieniany 1 raz.
tete
Posty: 805
Rejestracja: 04 lis 2007, 20:08
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Jak ugryźć TT

Post autor: tete »

MiGo pisze:pytam ekspertów o radę: jak zacząć z TT. (...) Na chwilę obecną mam stare klamoty H0
...domyślam się, że rezygnację z H0 spowodował brak miejsca... ;)
Zwykle to główna bolączka tej skali wśród posiadaczy niezbyt dużej powierzchni pod makietę... Ja miałem to samo. Napiszę ci tylko, że z przesiadki na tt jestem bardzo kontent.
Ostatnio zmieniony 15 sie 2009, 16:00 przez tete, łącznie zmieniany 1 raz.
mradwan
Posty: 403
Rejestracja: 04 lut 2007, 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jak ugryźć TT

Post autor: mradwan »

W niektórych sklepach w Niemczech (np. http://www.turberg.de ) znajdziesz jeszcze set opisany tutaj: http://ttclub.pl/j/index.php?option=com ... Itemid=173. Tuberg co do zasady ma wersję DB (czerwone wagony piętrowe) i BR 218 o ile pamiętam. Musiałbyś zadzwonić i dowiedzieć się o aktualną cenę i możliwość sprzedaży wysyłkowej - nie mają sklepu internetowego.
Ostatnio zmieniony 14 sie 2009, 22:00 przez mradwan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10358
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Jak ugryźć TT

Post autor: ArturSchŁ »

oelka pisze:...(ЧМЭ2) ... jest błędnie opisana jako YM32
Może dlatego, że ówczesna poligrafia nie pozwalała na dowolne mieszanie cyrylicy ze zwykłym tekstem, brano co było podobne ?
Awatar użytkownika
oelka
Moderator
Posty: 2190
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:34
Lokalizacja: MDM
Kontakt:

Re: Jak ugryźć TT

Post autor: oelka »

tete pisze:Znalazłem co nieco...
T448p to już zupełnie inna lokomotywa, niż T458, nie wspominając o pierwszej z rodziny lokomotyw produkowanych przez CKD - T435 znanej w wielkości TT. Jest w Polsce nawet dość sporo, kiedyś były zgrupowane głownię w PTKiGK, dziś są u różnych prywatnych przewoźników.

BR107, T435 i CzME2 to ta sama lokomotywa, której model produkowany był kiedyś przez Zeuke, potem BTTB. Ale różni się ona od będących w Polsce T458, a już całkiem poważnie od T448.
CzME2 (ЧМЭ2) w katalogach TT jest błędnie opisana jako YM32, co jest całkowitą bzdurą niezgodną z zasadami oznaczeń lokomotyw w ZSRR.

Krzysztof
Ostatnio zmieniony 14 sie 2009, 09:13 przez oelka, łącznie zmieniany 2 razy.
tete
Posty: 805
Rejestracja: 04 lis 2007, 20:08
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Jak ugryźć TT

Post autor: tete »

oelka pisze:T458, (pod takim oznaczeniem są również u nas) pracują w Polsce bodaj trzy i wszystkie są używane na szerokim torze w bazach paliwowych.
Znalazłem co nieco... i chyba jest tego więcej i nie tylko na torze szerokim. Nie wiem, czy jest to całkiem to samo, ale podobne... Mają oznaczenie także takie: T448p-"numer", jak chociażby ta w Rafinerii Trzebinia:
Obrazek
foto: WRP

czy też w Poznaniu Górczynie:
Obrazek
foto: WRP

A tak w ogóle to przypomniało mi się. W TT był taki stary model BR107. Można by rzec - odpowiednik... (chyba jest tego nowsza wersja).
Obrazek
foto: z as.rumia.edu.pl

Jest tego WIĘCEJ

Zobacz też ten KATALOG (w zakładce - spalinowe - manewrowe)
Ostatnio zmieniony 14 sie 2009, 08:40 przez tete, łącznie zmieniany 1 raz.
et22
Posty: 534
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jak ugryźć TT

Post autor: et22 »

To może poczekaj na niedostępne wprawdzie jeszcze, ale mogące Ciebie zainteresować gotowe zestawy DCC Tillg, np 1204 (ep4 DB) lub 1206 (ep5 DB).

Cena wprawdzie niebagatelna, ale od razu dostaniesz wszystko co do sterowania cyfrowego jest konieczne, także kółko torów ze zwrotnicą, bezprzewodowego pilota - może warto jednak zaczekać i odłożyć w tym czasie kasę ?
MiGo
Posty: 52
Rejestracja: 27 lip 2009, 15:37
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Jak ugryźć TT

Post autor: MiGo »

carman pisze:Osobiście polecić mogę zestaw 01410 Tilliga.
Hmm, nie brałem na początku pod uwagę, ale istotnie cenowo wypada nieźle. Dobra rada. Podejrzewam, że tak na prawdę o tym co kupię zadecyduje dostępność towaru : herkules z wagonami albo wskazana przez Ciebie BR218, ale nie uprzedzajmy faktów.

Pozdrawiam

Michał
Ostatnio zmieniony 14 sie 2009, 08:35 przez MiGo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
carman
Posty: 353
Rejestracja: 10 kwie 2006, 22:04
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Kontakt:

Re: Jak ugryźć TT

Post autor: carman »

Osobiście polecić mogę zestaw 01410 Tilliga. To była moja przesiadka ze starego BTTB na nowe modele. W zestawie jest BR218 DB z IV epoki. Ta lokomotywa jest uniwersalna więc równie dobrze wygląda z wagonami osobowymi jak i towarowymi. Po za tym w zestawie są bardzo ładne wagony osobowe typu m, owal torów modelowych oraz bocznica, zasilacz, autko w skali TT i kontener. Wszystko w cenie około 650zł. Jest to dużo, jednak kupując to wszystko osobno można sporo przepłacić. Sama lokomotywa kosztuje w granicach 500zł.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Porady i techniki modelarskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości