Trawa

Zieleń na makiecie: trawa, drzewa itd. góry, skarpy itd

Moderator: mod-Porady i techniki modelarskie

ODPOWIEDZ
Samer
Posty: 148
Rejestracja: 12 lis 2007, 19:28
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Trawa

Post autor: Samer »

A tu jest ;) Myślałem że temat został usunięty, a on tu się ukrył ;)

Dziękuję bardzo za pomoc właśnie takiej odpowiedzi oczekiwałem. Będę musiał zagadać z whosho ale to za kilka dni.
Ostatnio zmieniony 13 lis 2008, 08:04 przez Samer, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
trucker
Posty: 227
Rejestracja: 09 lut 2008, 09:05
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Re: Trawa

Post autor: trucker »

Witam kolegę. Rok temu podobnie zaczynałem i trapiły mnie podobne wątpliwości z tą jednak różnicą , że od razu zdecydowałem się na sttandart. Tłuczeń Auchagena jest przeskalowany i trzeba go podobno przesiewać, znam go co prawda tylko ze zdjęć prezentowanych na forum , ale nie przypadł mi do gustu. Stosuję zarówno tłuczeń jak i trawę firmy Polak.W zestawie podstawowym trzeba mieć wszystkie długości /6mm 4,5mm 2mm 1mm/. Numery traw używanych na module. Sucha 6mm 8409, zieleń leśna 6mm 8406, jasna zieleń 4,5mm 8301 zieleń leśna 4,5mm 8306 ,zieleń leśna 2mm 8206, 2mm 8205, sucha 2mm 8213 i na końcu 1mm numeru nie pamiętam ,ale końcowa cyfra to pewnie 7 bo jest najciemniejsza. Odsyłam kolegę do tematu Stacja Platerów ,gdzie są cztery zdjęcia modułu na którym wykorzystano wymienione artykuły. Jeśli zdecyduje się kolega na produkty POLAK,a kolega whosho na pewno pomoże dobrać odpowiedni zestaw.
miki
Posty: 1269
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:56
Lokalizacja: Lipowo k.Glinianki
Kontakt:

Re: Trawa

Post autor: miki »

Faller i Auchagen to zdecydowanie dolna półka, z Heki nie ma to co najładniejsze.
Z Heki - to może być ładne
HK1841
Auchagen: trawa AU75594 ale nie jest to żadna rewelacja
Trawa Fallera ciemniejsza niż ta mata Heki F171626 i F171627 ale to też nie poraża
Do tego ze dwie z bardzo drobnych posypek Fallera - jasno- i ciemnozielona. Na początek powinno wystarczyć.
Jeśli chcesz coś na prawdę ładnego, szukaj wysokich mat i trawy Buscha i trawy Polaka
Samer
Posty: 148
Rejestracja: 12 lis 2007, 19:28
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Trawa

Post autor: Samer »

Witam.

Mam w planach wykonać mój pierwszy moduł (na makietę mam zbyt mało miejsca) nie koniecznie w sTTandardzie ale zobaczymy co z tego wyjdzie. Planowana jest ep III lub IV w okolicy wiosny i lata, teren płaski z delikatnymi wzniesieniami. Przeczytałem wiele postów na temat materiałów stosowanych do makiet. Już mam:
- zamówiony (odłożony) szuter Auhagen 63830;
- posiadam korek w arkuszach 900 x 600 x 3;
- tory oczywiście modelowe - proste flex'y oraz kilka R21.

Problem pojawił sie w momencie gdy chciałem zakupić trawę. Nie mam pojęcia jaki odcień wybrać. Zdjęcia w sklepach internetowych nie oddają rzeczywistego koloru. W okolicy nie mam "życzliwego" sklepu w którym mógłbym zobaczyć to i tamto. Czy moglibyście mi poradzić jaka trawkę zakupić. Nie ukrywam że zakupy będę robił w Techno-hobby.

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zieleń i ukształtowanie terenu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości