Halberstadt PKP (Tillig 13669)

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Krasiu-Michałek
Posty: 118
Rejestracja: 18 lut 2007, 14:00
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Halberstadt PKP (Tillig 13669)

Post autor: Krasiu-Michałek »

Ja miałem to samo chociaż źródło zza południowej granicy. Ten typ tak ma - najwyraźniej. Tyle, że udało mi się ten błąd naprawić
Awatar użytkownika
aviaTTor
Posty: 660
Rejestracja: 06 kwie 2008, 16:24
Lokalizacja: czestochowa
Kontakt:

Re: Halberstadt PKP (Tillig 13669)

Post autor: aviaTTor »

Wydaje mi sie ze wypadajacy wozek to nie wina sklepu tylko producenta mam dwa wagony tego typu kazdy gdzie indziej kupiony i w kazdym po wyjeciu z podelka wypadl wozek-niestety cale szczescie ze nie przeszkadz to w eksploatacji na torze:)))))
mackoo
Posty: 52
Rejestracja: 31 sie 2006, 16:49
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Halberstadt PKP (Tillig 13669)

Post autor: mackoo »

Też tak miałem z tym wagonem kupionym w Techno -Hobby że po otwarciu pudełka wypadł z wagonu jeden z wózków podwozia :/ . Ale dałem sobie spokój z reklamacją.
Awatar użytkownika
oelka
Moderator
Posty: 2190
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:34
Lokalizacja: MDM
Kontakt:

Re: Halberstadt PKP (Tillig 13669)

Post autor: oelka »

DBv pisze:Nie bardzo rozumiem, które to (oprócz PKP, bo to sprawa oczywista) maja nie odpowiadac oryginałowi?
Dokladnie o ta zabawke wlasnie chodzi.
Co do ceny to te modele kosztują około 120zł, różnica paru złotych (umówmy sie wiec ze nieistotna)
Zalezy co dla kogo oznacza kilka zlotych... To zreszta zalezy najczesciej od tego ile sie zarabia i jakie koszty codziennosci sie ponosi. Ja przy roznicy w cenie 10 zlotych widze juz jednak znaczaca roznice. Nieistotna to moze sobie byc w granicach 2-3 zl, a przy pieciu sie zastanawiam. I bynajmniej nie dlatego ze jestem jakims sknera bo nie jestem.
Ja kupowałem tu (Euro stało wtedy nieco poniżej 4zł)
http://www.modell-bahnhof.de/catalog/re ... 85601.html
To jest wszytko bardzo fajne, ale albo trzeba mieszkac kolo granicy, albo miec sluzbowe wyjazdy swoje lub kogos zaufanego. Inaczej koszty przewalutowania zabijaja cala sprawe, albo koszty podrozy.
131 zl to raczej juz nie jest kolo 120.

Zrobila sie jakas akademicka dyskusja o wyzszosci swiat Wielkanocnych nad Bozym Narodzeniem i na odwrot, bo moim zdaniem model Silberlinga nie konkuruje z Halberstadtem ani Halberstadt z Silberlingiem. Dylemat co lepsze: wagon za 120 lub mniej, czy wagon 130 bedzie mial sens wowczas, gdy bedzie tak jak to juz jest z lokomotywami. Wybieram model tego samego typu, ale roznych producentow: miedzy Tilligiem a Kuehnem lub Piko.

Krzysztof
Ostatnio zmieniony 07 sie 2007, 11:04 przez oelka, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
DBv
Administrator
Posty: 1942
Rejestracja: 04 kwie 2006, 23:05
Lokalizacja: Wałbrzych-Wrocław
Kontakt:

Re: Halberstadt PKP (Tillig 13669)

Post autor: DBv »

Nie bardzo rozumiem, które to (oprócz PKP, bo to sprawa oczywista) maja nie odpowiadac oryginałowi? DR, DBAG czy może GySEV?

Co do ceny to te modele kosztują około 120zł, różnica paru złotych (umówmy sie wiec ze nieistotna)

Ja kupowałem tu (Euro stało wtedy nieco poniżej 4zł)
http://www.modell-bahnhof.de/catalog/re ... 85601.html

ale w innych miejscach tez niewiele drożej, np tu:
http://www.hobby-shop.cz/sh/hled2.php?j ... 2&change=1

czy nawet tu:
http://www.modelmania.com.pl/product_in ... ts_id=4751
Awatar użytkownika
oelka
Moderator
Posty: 2190
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:34
Lokalizacja: MDM
Kontakt:

Re: Halberstadt PKP (Tillig 13669)

Post autor: oelka »

DBv pisze: :shock: Tyle to mniej wiecej za Halberstadt-a płacę, wiec co w niej takiego atrakcyjnego? :shock:
Raczej wiecej niz mniej :) O ile rozmawiamy o tych wersjach halberstadtow, ktore spelniaja warunek bycia modelem. Bo za wirtualne, zabawkowe malowania w ogole szkoda jest cokolwiek placic. Jezeli podalem cene 120 zlotych, w przypadku wagonow TT-modelu i Krügera to jest to wylacznie moja dobra wola, aby zbyt nie rozbijac marzy naszym sprzedawcom. Bo rzeczywista cena tych wagonow moze byc troche nizsza.
A tak poza tym to jakos malo zrecznie wychodzi przeciwstawianie sobie modeli dwoch roznych oddzielnych typow wagonow.

Krzysztof
Ostatnio zmieniony 03 lut 2007, 20:40 przez oelka, łącznie zmieniany 1 raz.
Krzysztof Olszak
skalatt.info
Awatar użytkownika
DBv
Administrator
Posty: 1942
Rejestracja: 04 kwie 2006, 23:05
Lokalizacja: Wałbrzych-Wrocław
Kontakt:

Re: Halberstadt PKP (Tillig 13669)

Post autor: DBv »

Ja akurat kupowałem w Goerlitz. Tylko nie piszcie mi zaraz, że nie kazdy tak może ;), bo zajrzałem też do modelmani i tam kosztuje już od 131zł.
Różnicy cenowej pomiędzy modelem Tilliga a Krugera praktycznie wiec nie ma.
Awatar użytkownika
Jacula
Posty: 541
Rejestracja: 09 kwie 2006, 22:02
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Halberstadt PKP (Tillig 13669)

Post autor: Jacula »

A gdzie mozna kupić Halberstadt za taką cenę ??
Ostatnio zmieniony 03 lut 2007, 19:36 przez Jacula, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
DBv
Administrator
Posty: 1942
Rejestracja: 04 kwie 2006, 23:05
Lokalizacja: Wałbrzych-Wrocław
Kontakt:

Re: Halberstadt PKP (Tillig 13669)

Post autor: DBv »

oelka pisze:Natomiast maja ciekawsza cene niz Tillig - w granicach 120zl.
:shock: Tyle to mniej wiecej za Halberstadt-a płacę, wiec co w niej takiego atrakcyjnego? :shock:
Awatar użytkownika
oelka
Moderator
Posty: 2190
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:34
Lokalizacja: MDM
Kontakt:

Re: Halberstadt PKP (Tillig 13669)

Post autor: oelka »

Mariusz pisze:Tylko, że na nich jest logo DB z V epoki, prócz sterówki.
Sa dwie wersje loga DB dla każdego z wagonów.
DBv pisze:Tu trochę lepsze zdjęcia tych malowanych skorupek. Niestety do jakości Halberstadtów trochę im brakuje...
Jakościowo są porównywalne z wagonami z rodziny "Z" produkowanymi przez TT-model (ta sama technologia produkcji). Natomiast mają ciekawszą cenę niż Tillig - w granicach 120zl.

Krzysztof
Awatar użytkownika
DBv
Administrator
Posty: 1942
Rejestracja: 04 kwie 2006, 23:05
Lokalizacja: Wałbrzych-Wrocław
Kontakt:

Re: Halberstadt PKP (Tillig 13669)

Post autor: DBv »

Tu troche lepsze zdjeciach tych malowanych skorupek. Niestety do jakości Halberstadtów troche im brakuje...

http://www.miniaturmodelle.net/osc/cata ... G_1076.JPG

http://www.miniaturmodelle.net/osc/cata ... G_1078.JPG
Awatar użytkownika
Jacula
Posty: 541
Rejestracja: 09 kwie 2006, 22:02
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Halberstadt PKP (Tillig 13669)

Post autor: Jacula »

Ja jednak zostanę przy Halberstadtach...


J
Awatar użytkownika
Mariusz
Posty: 2560
Rejestracja: 26 kwie 2006, 21:55
Lokalizacja: Łubowo
Kontakt:

Re: Halberstadt PKP (Tillig 13669)

Post autor: Mariusz »

Tylko, że na nich jest logo DB z V epoki, prócz sterówki.
Awatar użytkownika
Jacula
Posty: 541
Rejestracja: 09 kwie 2006, 22:02
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Halberstadt PKP (Tillig 13669)

Post autor: Jacula »

oelka pisze: Mylisz sie. Silberlingi sa produkowane przez powiazana z rosyjskim TT-modelem firme Krüger-TT. Sa w ofercie wagony klasy: pierwszej i drugiej, drugiej i sterownicze.
To mnie zaskoczyłeś. :roll: Dzięki. Masz może jakieś namiary na nich? To fajne wagony, takie charakterystyczne dla IV epoki DB. Zwłaszcza z błekitnobeżową 218 :)

Pozdrawiam - Jacek
Awatar użytkownika
oelka
Moderator
Posty: 2190
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:34
Lokalizacja: MDM
Kontakt:

Re: Halberstadt PKP (Tillig 13669)

Post autor: oelka »

Jacula pisze:Dotarłem do strony prywatnej kolei niemieckiej EuroThurbo GmbH, gdzie w skład floty wchodzi kilka Herkulesów i dość dużo ex-DR-owskich Halberstadtów. A one są wschodnim odpowiednikiem dawnych zachodnioniemieckich Silberlingów, których modeli na razie w TT brak.
Mylisz sie. Silberlingi sa produkowane przez powiazana z rosyjskim TT-modelem firme Krüger-TT. Sa w ofercie wagony klasy: pierwszej i drugiej, drugiej i sterownicze.

Krzysztof
Krzysztof Olszak
skalatt.info
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pasażerskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości