Rozjazd na sTTandardowej makiecie modułowej

sTTandard - Nasze makiety modułowe

Moderator: mod-Makieta Modułowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1906
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: rozjazd

Post autor: T_Domagalski »

Jacekk pisze:A więc moduł będzie miał 60cm szerokości, czyli wychodzi 15 cm po obu stronach osi toru.
A ja mam podstawowe pytanie - Czy to będzie moduł, z jednej strony z profilem jedno- a z drugiej dwu-torowym? Czy też segment - fragment jakiejś projektowanej stacji?

Jeśli to mam byc moduł rozgałęźny, to zaprojektowany jest on trochę niezgodnie z zasadami. Gdzie jakieś żeberko ochronne? :(

Jeśli chodzi o odległości, to sTTandard mówi, że tory nie mogą leżeć bliżej krawędzi modułu niż w odległości a/4. W Twoim przypadku a=30 (używasz profili 30cm), tak więc tor nie może leżec bliżej niż 7,5cm od brzegu. W przypadku zwykłej linii dwutorowej warunek ten jest spełniony zawsze....
Awatar użytkownika
TomekW
Posty: 74
Rejestracja: 27 lip 2006, 12:02
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rozjazd na sTTandardowej makiecie modułowej

Post autor: TomekW »

Pomijając już dziwne problemy z matematyką to szczerze to nie wiem w czym widzisz problem.
Zobacz zdjęcia mojej Jerki - zaraz za czołem profilu masz sTTandardowe EW3 i wyprowadzenie z niego odpowiednim łukiem do toru stacyjnego (pomiędzy torami odstęp odpowiada typowemu dla małych stacyjek perowi o szerokości 2,5 m i jednej krawędzi)
Całość mieści się spokojnie na skrzynce (bez poszerzenia od tej strony)

Edit: o EW1 zapomnij na sTTandardowym module minimum to EW2 i to w zasadzie na bocznych torach.
Jacku nim coś zaczniesz budować przeczytaj zarówno sTTandard (tam masz np minimalne promienie łuków) oraz cokolwiek o budowie stacji np te wykłady http://omklnx.il.pw.edu.pl/~iaces/wyklady.htm
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2006, 09:14 przez TomekW, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jacekk
Posty: 520
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Rozjazd na sTTandardowej makiecie modułowej

Post autor: Jacekk »

Planuję zrobić moduł z rozjazdem i mam pytanie.
Na początek dam rysunek, aby łatwiej było zrozumieć

Obrazek

A więc moduł będzie miał 30cm szerokości, czyli wychodzi 15 cm po obu stronach osi toru.
Jeżeli zastosuję taki rozjazd pozostaje mi mało miejsca na wyprostowanie toru. Czym mam to zrobić? Flexem? Przecież zostanie mało miejsca do krawędzi modułu :/ .
Mam drugą opcję
Tutaj oczywiście łatwiej będzie to zrobić, ale wydaje mi się, że będzie to śmiesznie wyglądało, bo nagle taki ostry zwrot. Chodzi mi o to miejsce.

Obrazek

Myślę, że się zrozumieliśmy.
Co proponujecie ??


Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2006, 00:19 przez Jacekk, łącznie zmieniany 2 razy.
Zablokowany

Wróć do „Makieta Modułowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość