ST44 - wymiary reflektorów

Cała reszta o naszej skali

Moderator: mod-Ogółem

ODPOWIEDZ
AK
Posty: 350
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: ST44 - wymiary reflektorów

Post autor: AK »

Reflektor do ST44 to stożek o kącie rozwarcia 10 stopni (każda strona po 5)
Średnica na końcu to 3,8 mm
Długość od płaszczyzny końca (tego 3,8) do poszycia w osi poziomej reflektora:
od osi pudła 2,3 mm
od zewnątrz 3,3 mm
w obu przypadkach bez pierścienia mocującego.
zygus9
Posty: 37
Rejestracja: 18 kwie 2006, 09:25
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: ST44 - wymiary reflektorów

Post autor: zygus9 »

Mam nadzieje że w jakimś stopniu udało mi się pomóc.
jawa
Posty: 34
Rejestracja: 27 kwie 2012, 09:26
Lokalizacja: ok. Krakowa
Kontakt:

Re: ST44 - wymiary reflektorów

Post autor: jawa »

Dziękuję wszystkim za odzew :)
oelka pisze:Odpowiedź znajduje się w artykułach Romana Kozaka - Spalinowa lokomotywa towarowa ST44 - oryginał i model. Koleje Małe i Duże cz I: 1/2000, cz. II: 1/2001, cz. III: 2/2001. Zwymiarowane rysunki znajdują się w I i II części.
Poszedłem tym tropem i wiadomości dotyczące ST44 zamieszczone w czasopiśmie "Koleje Małe i Duże" znajdują się w numerach: 2/2000, 1/2001, 2/2001 oraz 4/2001. Ostatnia część dotyczy przebudowy BR 120 na ST44. Mam jednak problem, ponieważ te numery są praktycznie nie do zdobycia (jeden z nich widziałem za 40 zł...). Czy ktoś posiada je w formie elektronicznej? Spróbuję napisać do redakcji "Kolei Małych i Dużych", być może posiadają zeskanowane artykuły ale szczerze mówiąc nie jestem pewien, czy 12 lat temu ktoś zawracał tym sobie głowę ;)

Piotrka5 podesłał mi link do zestawu reflektorów sprzedawanych na Allegro. Czy ktoś miał z nimi styczność na żywo? Ze zdjęć trudno jest wywnioskować czy są poprawnych rozmiarów.

Podziękowania również dla zygus9 ;)

Moderatora proszę o przeniesienia tematu do odpowiedniego działu.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 27 lis 2013, 22:33 przez jawa, łącznie zmieniany 1 raz.
zygus9
Posty: 37
Rejestracja: 18 kwie 2006, 09:25
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: ST44 - wymiary reflektorów

Post autor: zygus9 »

Odbierz pw.

Adam
Awatar użytkownika
oelka
Moderator
Posty: 2190
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:34
Lokalizacja: MDM
Kontakt:

Re: ST44 - wymiary reflektorów

Post autor: oelka »

jawa pisze:Jeżeli ktoś posiada takie dane proszę o ich umieszczenie. Szukałem tych informacji w internecie ale niestety nie znalazłem.
Odpowiedź znajduje się w artykułach Romana Kozaka - Spalinowa lokomotywa towarowa ST44 - oryginał i model. Koleje Małe i Duże cz I: 1/2000, cz. II: 1/2001, cz. III: 2/2001.
Zwymiarowane rysunki znajdują się w I i II części.
jawa pisze:Czy ktoś posiada książkę "Lokomotywy spalinowe serii ST44" Ryszarda Rusiaka?
Rusaka nie Rusiaka.
Jeśli szuka się informacji o historii tej serii w Polsce i na świecie oraz spis inwentarza tej serii, to warto. W książce również znajdują się zwymiarowane rysunki lokomotywy, w tym wersji z dużymi reflektorami.

Krzysztof
Ostatnio zmieniony 23 lis 2013, 08:53 przez oelka, łącznie zmieniany 2 razy.
jawa
Posty: 34
Rejestracja: 27 kwie 2012, 09:26
Lokalizacja: ok. Krakowa
Kontakt:

ST44 - wymiary reflektorów

Post autor: jawa »

Witam wszystkich :)

Interesują mnie wymiary reflektorów ST44: średnica podstawy, średnica końca reflektora, długość, odstęp pomiędzy reflektorami oraz odległość reflektorów od okien. Jeżeli ktoś posiada takie dane proszę o ich umieszczenie. Szukałem tych informacji w internecie ale niestety nie znalazłem.

Czy ktoś posiada książkę "Lokomotywy spalinowe serii ST44" Ryszarda Rusiaka? Chcę zasięgnąć opinii czy warto wydać na nią 90 zł ;)

Wybaczcie, że post nie w tym dziale co trzeba ale nie wiem jak go przenieść ;\
Ostatnio zmieniony 22 lis 2013, 23:14 przez jawa, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogółem”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości