Miejsca - Wieluńska Kolej Dojazdowa

Nasze fotki z wypraw kolejowych i nie tylko... Pamiętaj tylko by podać źródło, jeśli to nie Twoje zdjęcia.

Moderator: mod-Galeria

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Fantomas
Posty: 705
Rejestracja: 21 kwie 2006, 15:54
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Miejsca - Wieluńska Kolej Dojazdowa

Post autor: Fantomas »

Lokomotywa i wagon stoją na ogrodzonym skwerze w centrum miasta (jako pomnik), więc gdy przejeżdżasz przez Praszkę, to poprostu rzucają się w oczy. Wspomniana linia wąskotorowa została zlikwidowana w 1989 roku (więcej informacji można uzystać tutaj: http://wask.czuby.net/kolejOg.php?id=wielkd ), a linia normalnotorowa do Olesna w 1995 roku.

Ostatnio często jeżdżę przez Praszkę do Gorzowa Śląskiego więc miałem okazję też przyjrzeć się torom tej właśnie linii normalnotorowej, może zrobię im przy okazji kilka fotek (np. zarośniętych drzewami).

Co do budynków, to miasteczka nie zwiedzałem, ale na stronie http://www.praszka.pl/ wśród zabytków wymianiono między innymi: Dworzec kolejowy murowano-drewniany z 1914 r. - nie wiem o króry z dworców w tym przypadku chodzi :mrgreen:
Awatar użytkownika
posener
Posty: 59
Rejestracja: 17 sie 2006, 18:40
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Miejsca - Wieluńska Kolej Dojazdowa

Post autor: posener »

Dobre fotki, a ten wagon Aw jest naprawdę w dobrym stanie.
Kilka pytań : Czy masz jakieś zdjęcia budynków stacyjnych ?
i czy łatwo Px'a i wagon znaleźć w Praszce.
Szczerze mówiąc nigdy na tej kolejce nie byłem.
Awatar użytkownika
Fantomas
Posty: 705
Rejestracja: 21 kwie 2006, 15:54
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Miejsca - Wieluńska Kolej Dojazdowa

Post autor: Fantomas »

Korzystając z częstych ostatnio moich przejazdów przez Praszkę wykonałem zdjęcia parowozu Px48-1770 stojacego wraz z wagonem na skwerku jako pomnik:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Niestety skwerek jest ogrodzony a brama zamknięta, więc lepszych zbliżeń nie ma. Co innego, że może dzięki temu ogrodzeniu pociąg nie został całkowicie zdewastowany?
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2007, 15:06 przez Fantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości