DCC Roco Multimaus czy warto ?

Rodzina Roco, także Lokmausy i nowsze

Moderator: mod-Elektryka i DCC

ODPOWIEDZ
adamz1
Posty: 26
Rejestracja: 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: DCC Roco Multimaus czy warto ?

Post autor: adamz1 »

Widziałem ten opis, tylko zastanawiam się czy watro, jeśli nowa V35 kosztuje ~180zł.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10358
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: DCC Roco Multimaus czy warto ?

Post autor: ArturSchŁ »

brovarek pisze:.. Bttb produkowało V36 ...
I ...BR35
:lol:

Bardzo dobry opis przeróbki V36 jest na stronie Christian'a Kettner'a (wraz z wymianą silnika).
Awatar użytkownika
brovarek
Posty: 870
Rejestracja: 14 cze 2006, 14:06
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: DCC Roco Multimaus czy warto ?

Post autor: brovarek »

Kolego adamz1 Bttb produkowało V36 :)
Jesli masz sentyment to warto nawet startowego gagarka, ale jeśli nie masz to raczej nie warto, dlaczego raczej, bo Tilligowski zmieniony jest tylko odrobinkę.
adamz1
Posty: 26
Rejestracja: 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: DCC Roco Multimaus czy warto ?

Post autor: adamz1 »

Zastanawiam się czy warto cyfrować V35 BTTB (mam w dość dobrym stanie), czy kupić nową Tilliga i zcyfrować. Może ktoś cyfrował BTTB i Tilliga i ma jakieś porównanie ? Tak przy okazji, może jakieś sugestie co do tanich dekoderów, bo instalacja Lenza w loku BTTB podwaja jedo wartość. :|
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10358
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: DCC Roco Multimaus czy warto ?

Post autor: ArturSchŁ »

adamz1 pisze: Jakieś sugestie na temat V35?
Przypomnij mi co to za loka V35.
adamz1
Posty: 26
Rejestracja: 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: DCC Roco Multimaus czy warto ?

Post autor: adamz1 »

Dziękuję, pomogło. Pewnie wystarczyło przeczytać w instrukcji :). Jakieś sugestie na temat V35?
Awatar użytkownika
miano
Posty: 618
Rejestracja: 04 maja 2006, 13:56
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: DCC Roco Multimaus czy warto ?

Post autor: miano »

adamz1 pisze:...Przy okazji pytanie: jak zmienić ten straszny język (niemiecki) w MM. ...
MENU :arrow: EINSTELLUNGEN (3) :arrow: BEDIENUNG (2) :arrow: SPRACHE (1) :arrow: wybierasz język i OK
Ostatnio zmieniony 18 lut 2008, 07:53 przez miano, łącznie zmieniany 1 raz.
adamz1
Posty: 26
Rejestracja: 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: DCC Roco Multimaus czy warto ?

Post autor: adamz1 »

Wracając do tematu Roco i dekodery Lenza, "zcyfrowałem" BR211 BTTB (dekoder silver mini), działa bez problemu. Następna idzie V35. Czy warto cyfrować model BTTB, czy kupić sobie do tego nowy model Tilliga i tam instalować dekoder? Przy okazji pytanie: jak zmienić ten straszny język (niemiecki) w MM. Tylko nie piszcie, że muszę wgrać nowy firmware :( . A tak przy okazji, najlepsze wrażenie robi jazda lokomotyw po tym samym torze w przeciwnych kierunkach, no i oczywiście stojąca lokomotywa z zapalonymi światłami ... fajne to DCC.
Awatar użytkownika
Mariusz
Posty: 2560
Rejestracja: 26 kwie 2006, 21:55
Lokalizacja: Łubowo
Kontakt:

Re: DCC Roco Multimaus czy warto ?

Post autor: Mariusz »

Ze skromnością dodam, iż też czekam na ten zestaw ROCO. To będzie mój początek z cyfrą.
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3211
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: DCC Roco Multimaus czy warto ?

Post autor: Maciej »

Pracuje z Roco od roku, obecnie czekam na drugi zestaw. Urządzenie świetnie współpracuje z dekoderami Lenz'a na których jeżdżę, po za tym latem mieliśmy okazję z Grupą Północną przetestować kilka myszek na jednym szlaku - bez zarzutu. Pociagi kursowały, a my upajaliśmy się ich widokiem do bólu. Tanio i solidnie. W Twoim przypadku skup się na tym co radzi Artur (ludmiłka z zestawem) - nieco większy wydatek ale jaka okazja -bo chyba tak należy o tym mówić. No i jak zestaw do szybko dwie lokomotywy "zcyfrój". Zwracaj uwage na modele z gniazdem na początek. Co do Roco to gbbsoft i ArturSch dużo Ci pomogą w razie wątpliwości czy ewentualnych problemów. Kupuj bo warto ;)
prot
Posty: 11
Rejestracja: 13 lut 2008, 00:21
Lokalizacja: BTW
Kontakt:

Re: DCC Roco Multimaus czy warto ?

Post autor: prot »

ArturSch pisze:Jeśli możesz poczekać (09/08) to chyba lepiej zrobisz kupując NOWY set cyfrowy Roco (189 EUR): Roco, Obrazek
Jednak skorzystam z rady i poczekam, jesli cena bedzie taka to mysle ze warto
Ostatnio zmieniony 15 lut 2008, 14:35 przez prot, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10358
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: DCC Roco Multimaus czy warto ?

Post autor: ArturSchŁ »

adamz1 pisze:Ja kupiłem zestaw Roco i jestem zadowolony
Witamy pośród zDeCeCedowanych !!
:mrgreen:
adamz1
Posty: 26
Rejestracja: 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: DCC Roco Multimaus czy warto ?

Post autor: adamz1 »

Ja kupiłem zestaw Roco i jestem zadowolony, wszystko działa jak należy. Ceny zestawów na allegro 360 zł (kup teraz), ale trafiają się tez tańsze od 300 zł. Mówię oczywiście o nowych zestawach (zwykle wyjęte z setów startowych). Dekodery: Lenz Silver do ER20 PIKO (instalacja banalna, wszystko doskonale pasuje), Silver Mini do BR211 BTTB (jeszcze nie instalowałem, jak zainstaluję to napiszę co z tego wyszło).
prot
Posty: 11
Rejestracja: 13 lut 2008, 00:21
Lokalizacja: BTW
Kontakt:

Re: DCC Roco Multimaus czy warto ?

Post autor: prot »

no myslalem o tym ale z drugiej strony zawsze mozna z niej dekoder wyjac jak br-ka nie bedzie spelniala postawionych jej oczekiwan :)
uzyc go do jakiejs innej ,czyli kupic dekoder z zalozeniem na przyszlosc tez nie jest glupim pomyslem tak mi sie wydaje
Awatar użytkownika
Gdyniak
Moderator
Posty: 579
Rejestracja: 09 kwie 2006, 14:12
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: DCC Roco Multimaus czy warto ?

Post autor: Gdyniak »

prot pisze:no wlasnie widac mozna
nie moglem znalezc na necie jak zamontowac dekoder dokladnie do modelu 242 i 250 ale znalazlem kilka innych i w sumie bardzo podobnie robi sie to we wszystkich modelach analogowych ....
Można zakładać dekodery tylko pod warunkiem, że wymienisz silniki BTTB na inne niż są w nich oryginalnie. W BR250 nie ma miejsca na wstawienie dekodera i założenia ma fatalny napęd, czy jest więc sens cyfrowanie jej?
Ostatnio zmieniony 14 lut 2008, 08:17 przez Gdyniak, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Roco multiMAUS /Z21”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości