Chęci są, a co dalej - zobaczymy...

sTTandard - Nasze makiety modułowe

Moderator: mod-Makieta Modułowa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
NOVAXIM
Posty: 57
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:09
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Chęci są, a co dalej - zobaczymy...

Post autor: NOVAXIM »

Już bym zaczynał, gdyby nie ta skrzynka, a zwłaszcza profile czoła. :x
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10325
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Chęci są, a co dalej - zobaczymy...

Post autor: ArturSchŁ »

NOVAXIM pisze:Nawet już mi tak bardzo nie zależy na wpinaniu się...
Nie rezygnuj !!
Pradziwa frajda jest wtedy, gry możemy RAZEM z innymi śmigać po wspólnych torach ....
:P
Awatar użytkownika
NOVAXIM
Posty: 57
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:09
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Chęci są, a co dalej - zobaczymy...

Post autor: NOVAXIM »

gemol pisze:Nie sugeruj się tym, co jest zrobione, tylko rób to, co sprawi ci przyjemność.
Myślałem, że większość dogrywa swoje moduły do planu ogółu. Po tym co wyczytałem powyżej, w pełni przyznaję Tobie rację i zrobię coś w 100% swojego. Nawet już mi tak bardzo nie zależy na wpinaniu się, ale poważnie przemyślę to, aby była taka możliwość.
Ostatnio zmieniony 03 lut 2008, 11:55 przez NOVAXIM, łącznie zmieniany 1 raz.
gemol
Posty: 1047
Rejestracja: 10 kwie 2006, 10:33
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Chęci są, a co dalej - zobaczymy...

Post autor: gemol »

Nie sugeruj się tym, co jest zrobione, tylko rób to, co sprawi ci przyjemność. Bylebyś zastosował się do obowiązującej normy. Wtedy na każdym zlocie wepniesz się ze swoimi modułami.
Pozdrawiam
Grzegorz Molenda
http://www.modart.radom.pl
miki
Posty: 1269
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:56
Lokalizacja: Lipowo k.Glinianki
Kontakt:

Re: Chęci są, a co dalej - zobaczymy...

Post autor: miki »

drlukasz pisze:...jest jeszcze 30cm z moim wiaduktem stalowym z jazdą górą nad drogą i wąskim torem... Jako uzupełnienie odgałęźnego od strony jednotoru... Tylko prezentacji modułu jeszcze nie było ;)...
no takie wieści to ja lubię :P
Ostatnio zmieniony 03 lut 2008, 10:28 przez miki, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
drlukasz
Posty: 1042
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:03
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Chęci są, a co dalej - zobaczymy...

Post autor: drlukasz »

NOVAXIM pisze:O profilach wyczytałem w tekście sTTandardu, ale nie przypominam sobie, że są tam podane jakieś rekomendowane materiały trawy, podsypki, itp.
Sttandard od pewnego czasu jest niestety martwą normą - np. do dziś w oficjalnym tekście nie znalazła się fundamentalna zmiana dotycząca elektryki...
Z poprzednich jej wersji istnieje zasada, że ostatnie 5 cm terenu przy profilu powinno być płaskie i pokryte trawą Faller 766.

Skąd przekonanie, że nikt nie lubi budowli na modułach?
Po prostu większość modułów prowadzi przez tereny niezabudowane...

Miki, jest jeszcze 30cm z moim wiaduktem stalowym z jazdą górą nad drogą i wąskim torem... Jako uzupełnienie odgałęźnego od strony jednotoru... Tylko prezentacji modułu jeszcze nie było ;)

A tak w ogóle - mam wrażenie, że czekasz, aż ktoś powie ci "zbuduj moduł o wymiarze X*Y, z T torami, z budynkami A, B, C i do tego koniecznie użyj materiału D, E, F etc." - to TY budujesz moduł, jeśli zrobisz go poprawnie, to zawsze znajdzie się dla niego miejsce na zlocie, bo będzie się go dało w dowolne miejsce wpasować...
Ostatnio zmieniony 03 lut 2008, 10:28 przez drlukasz, łącznie zmieniany 1 raz.
miki
Posty: 1269
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:56
Lokalizacja: Lipowo k.Glinianki
Kontakt:

Re: Chęci są, a co dalej - zobaczymy...

Post autor: miki »

NOVAXIM pisze:Ciekawe, że ktokolwiek nie proponuje mostu, ose są przecież takie piękne.
Mostów ci u nas dostatek, "Kobyła" Grzeska, krata demobila, mój....człowieku, obawiam się że nas wkręcasz w ....
Jak masz chęci to zamiast jakiś fantasmagorii zrób kawałek prostego toru na płaskim terenie - wtedy pogadamy.
Ostatnio zmieniony 03 lut 2008, 10:27 przez miki, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
NOVAXIM
Posty: 57
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:09
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Chęci są, a co dalej - zobaczymy...

Post autor: NOVAXIM »

Ciekawe, że ktokolwiek nie proponuje mostu, ose są przecież takie piękne. Mała rzeczka i golasy w dole. Na nasypie, czy z płaskiego modułu wyprowadzić tor? Jeden tor, czy dwa?
Awatar użytkownika
NOVAXIM
Posty: 57
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:09
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Chęci są, a co dalej - zobaczymy...

Post autor: NOVAXIM »

drlukasz pisze:1. Moduły kończą się sTTandardowo - określonym profilem, fragmentem określonej trawy i brakiem zabudowań/zieleni innej niż umieszczona w normie.
O profilach wyczytałem w tekście sTTandardu, ale nie przypominam sobie, że są tam podane jakieś rekomendowane materiały trawy, podsypki, itp. Ponadto, nie wiem o co chodzi z tymi budowlami, że ich nikt nie lubi na modułach?
Ostatnio zmieniony 03 lut 2008, 10:26 przez NOVAXIM, łącznie zmieniany 1 raz.
whosho
Posty: 815
Rejestracja: 09 kwie 2006, 11:49
Kontakt:

Re: Chęci są, a co dalej - zobaczymy...

Post autor: whosho »

Aktualnie 2 osoby robią przystanki (mahlerian i bujager) ale nie ma ograniczeń w tej kwestii :)
Kilkujadek
Posty: 3295
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Chęci są, a co dalej - zobaczymy...

Post autor: Kilkujadek »

No to tylko moduł MP2-MP2. Podobnie jak przedpiścy czarno widzę stację na tak wąskim module ale przystanek :idea: się zmieści. Poza tym chyba jeszcze nikt tego nie robi ?? :roll:
Awatar użytkownika
drlukasz
Posty: 1042
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:03
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Chęci są, a co dalej - zobaczymy...

Post autor: drlukasz »

NOVAXIM pisze:Z treści wywnioskowałem, że miałbym zrobić moduł, dla spasowania cudzych sekcji. Wszystko jest w tym miejscu w porządku, ale... w tej sytuacji powinienem znać dokładny plan modułu, potrzebowałbym otrzymać zdjęcia modułów sąsiednich, oraz informacji na temat użytych materiałów, aby wkomponować się w całość. Jeśli tylko t bym uzyskał, to mógłbym zabrać się od razu do pracy.
Błąd rozumowania.
1. Moduły kończą się sTTandardowo - określonym profilem, fragmentem określonej trawy i brakiem zabudowań/zieleni innej niż umieszczona w normie.
2. Jaka jest pewność, że na każdym spotkaniu będziesz wpięty dokładnie pomiędzy konkretne moduły...

Zdjęcie mojego Post. Odgałęźnego Łka - 90x30cm, przejście z MP2 na MP1.
Obrazek
Fotka z Radomia 2007...
Ostatnio zmieniony 01 lut 2008, 21:35 przez drlukasz, łącznie zmieniany 2 razy.
Paweł Basiński
Posty: 584
Rejestracja: 09 kwie 2006, 16:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Chęci są, a co dalej - zobaczymy...

Post autor: Paweł Basiński »

Hmmm pomysły :roll: to jest to na co cierpi większość z nas :mrgreen:

To może jednak jakaś bocznica towarowa?
Coś w rodzaju np. tartak? samopomoc chłopska? skup złomu? skład paliwowy?

Jeżeli zakładasz jakieś 120cm to właśnie to mi przychodzi do głowy - tylko jeden problem, nad którym i ja rozmyślałem - 30 cm szerokość dla czegoś z w/w bocznic to mało :/ ciężko jakąś w miarę realistyczną infrastrukturę wykonać - tutaj minimum to 50cm.
Można ewentualnie pomyśleć o 1 module, który ma 30/50 cm ( taki rozszerzający ) i 2 który już ma szerokość 50 cm na którym można odwzorować jakąś bocznicę, ale też należało by go wydłużyć do jakiś 90 cm.
Z założenia sttandard ma to do siebie, że moduły mają standardowe wykończenie brzegów profili - nie musisz się martwić jakiego rodzaju materiału użyjesz na module za wyjątkiem kawałków na brzegu modułu, z którym będziesz się łączył z innymi uczestnikami!
Na takim kawałku z powodzeniem można umieścić infrastrukturę kolejową ( rozjazdy, sygnalizacja, budynki itp. ), które pozwolą Ci się wykazać :mrgreen:

pozdrawiam
Paweł
Awatar użytkownika
NOVAXIM
Posty: 57
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:09
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Chęci są, a co dalej - zobaczymy...

Post autor: NOVAXIM »

Proszę się, proszę... Dzięki za odzew.

Z treści wywnioskowałem, że miałbym zrobić moduł, dla spasowania cudzych sekcji. Wszystko jest w tym miejscu w porządku, ale... w tej sytuacji powinienem znać dokładny plan modułu, potrzebowałbym otrzymać zdjęcia modułów sąsiednich, oraz informacji na temat użytych materiałów, aby wkomponować się w całość. Jeśli tylko t bym uzyskał, to mógłbym zabrać się od razu do pracy. W sumie o to mi chodzi.
Jednak muszą być 1-2 budowle i najlepiej inne elementy infrastruktury (mile widziany jakiś semafor, przejazd, itd.). Proszę to wziąć pod uwagę.

Osobiście wolałbym jakąś stację towarową, albo jakiś techniczny odcinek pomiędzy szlakami, ale nie będę się upierał. Tym bardziej, że po przemyśleniu stwierdziłem, że musiałbym zrobić coś na conajmniej 150 cm, a przy tym rozmiarze zastanawiam się nad miejscem, gdzie to pomieszczę. Ostatecznie jednak dwa moduły, w sumie 120cm bym zmieścił.

To czekam na dalsze propozycje i konkrety.


P.S.
A może jakaś stacja końcowa? Jakaś parowozownia? Coś niesymetrycznego? Mi trudno wymyśleć, ale jak już zdecyduję, wtedy to zrobię. Myślę, że jeśli podobają się Wam makiety poznańskiego klubu, nie powinniście być moim modułem zawiedzeni.
whosho
Posty: 815
Rejestracja: 09 kwie 2006, 11:49
Kontakt:

Re: Chęci są, a co dalej - zobaczymy...

Post autor: whosho »

Skoro proszisz o sugestie to...

Na chwilę obecną ilośc stacji póki jest wystarczająca. Ilość wybudowanego szkalu dwutorowego powoli, lecz systematycznie, rośnie. Mam już co łączyć ale nie mamy czym. Na wagę złota są więc moduły szlakowe. brakuje też elementów urozmaicających układaną konfigurację, czyli wszelkiej maści rozgałęźień, przejść typu 2->1 , 2-> 2x1 itp.

Btw. Moduł linii dwutorowej na profilu 30cm to raczej średni pomysł...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta Modułowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość