EU07 UMF 303E

UniqueModelFactory - www.eaos.pl

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Adamczewski
Posty: 494
Rejestracja: 23 lip 2007, 16:44
Lokalizacja: Pomorskie/UK
Kontakt:

Re: EU07 UMF 303E

Post autor: Adamczewski »

Rozstaw osi wózka wynosi około 23.4 mm, średnica koła około 8, nie mam suwmiarki by to dokładniej zmierzyć. Ale raczej zgodnie z oryginałem, gdzie średnica koła wynosi 1000mm i rozstaw 2800, ciut za mało na EP09 i EU07 (1250mm). Przy okazji premiery Laminatki od Piko ktoś wspominał że ta miałaby idealne wymiarowo wózki i koła. Ale co z tego jeśli koszt ten sam co Husarz.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3827
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: EU07 UMF 303E

Post autor: Ranger »

Tomasz pisze: 06 sty 2024, 12:50 Co do dawcy można by jeszcze sprawdzić czy spasuje startówka Tilliga BR 218.
Jest tania i wielkościowo powinna być ok.
Najlepszym rozwiązaniem byłoby to zamówienie silników i wózków :)

Czy będzie baza kalek do wyboru?
Wiem, że Kamil je stosował ale ja niestety nie mam tej lokomotywy. Jest ktoś w stanie zmierzyć średnicę kół i rozstaw osi w wózku?

Grupowe zamówienie na napędy też przewiduję.

Kalki oczywiście będą do wyboru od IV do VIep.
Awatar użytkownika
Tomasz
Posty: 208
Rejestracja: 23 gru 2019, 11:08
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: EU07 UMF 303E

Post autor: Tomasz »

Co do dawcy można by jeszcze sprawdzić czy spasuje startówka Tilliga BR 218.
Jest tania i wielkościowo powinna być ok.
Najlepszym rozwiązaniem byłoby to zamówienie silników i wózków :)

Czy będzie baza kalek do wyboru?
arkadio12
Posty: 2
Rejestracja: 05 lis 2023, 13:09
Lokalizacja: Siemianowice
Kontakt:

Re: EU07 UMF 303E

Post autor: arkadio12 »

2 komplety poprosze .
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3827
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: EU07 UMF 303E

Post autor: Ranger »

Domiss pisze: 06 sty 2024, 10:48 Ciekawy pomysł. Jestem zainteresowany dalszymi szczegółami. Zakładam, że przed składaniem zamówień będziemy mogli zobaczyć zdjęcia poskładanego, jeżdżącego modelu (najlepiej takiego z dźwiękiem, żeby było jasne, że też wejdzie ;) ). Oczywiście rozumiem, że osiągnięcie takiego etapu trochę potrwa.
Oczywiście, odbędzie się to tam samo jak było w przypadku wagonów 408S.
Nie oferuję kota w worku. Osiągnięcie tego etapu potrwa trochę czasu nie mniej jednak będę wszystko pokazywał na forum.
Awatar użytkownika
Domiss
Posty: 467
Rejestracja: 15 lip 2009, 11:06
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Re: EU07 UMF 303E

Post autor: Domiss »

Ciekawy pomysł. Jestem zainteresowany dalszymi szczegółami. Zakładam, że przed składaniem zamówień będziemy mogli zobaczyć zdjęcia poskładanego, jeżdżącego modelu (najlepiej takiego z dźwiękiem, żeby było jasne, że też wejdzie ;) ). Oczywiście rozumiem, że osiągnięcie takiego etapu trochę potrwa.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3827
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: EU07 UMF 303E

Post autor: Ranger »

Rudd pisze: 06 sty 2024, 10:03 Na kiedy planowany jest owy zestaw?
Cały czas pracuję nad częściami, wkrótce pierwsze fotki detali.
Zestawy będą wdrożone do produkcji po zebraniu zamówień na co najmniej 30 kompletów - minimum produkcyjne.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3827
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: EU07 UMF 303E

Post autor: Ranger »

Wojtek_Kraków pisze: 06 sty 2024, 09:38 Pantografy będą w zestawie? Bo z wybranego dawcy raczej średnio pasują.
Ranger pisze: 05 sty 2024, 20:55 Do tego będą części metalowe odlewane z mosiądzu - reflektory góra i dół, zabudowa dachu, pantografy, elementy ramy, maskownice wózków, schodki itd
Dałem nawet fotkę naszych pantografów. Może jeszcze raz.
pantograf.jpg
W szczególe.
pantograf 2.jpg
Ostatnio zmieniony 06 sty 2024, 10:53 przez Ranger, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3827
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: EU07 UMF 303E

Post autor: Ranger »

ArturSchŁ pisze: 06 sty 2024, 08:34 Niczego nie powiedziałeś gnieździe na dekoder (Next18 ?), dźwiękach, oświetleniu czołowym, kabiny itd.
Na tym etapie należy przewidzieć miejsce na głośnik z komorą rezonansową, LEDy oświetlenia, tory kablowe, łatwy dostęp do gniazda dekodera itd.
Nie powiedziałem niczego o gnieździe bo takiego nie planuję. W zestawach będą gotowe płytki pod dekoder na przewodach.
Płytka z gniazdem Next18 którą proponujesz będzie bardzo ciężka do wykonania. Myślę, że kaprys w postaci gniazda podwoi jej koszt a montaż bardzo skomplikuje. Bardzo drobne piny gniazda Next18 wymagają lutowania HotAir.
Nasza płytka stosowana dotychczas sprawdzała się bez problemu. Nie rozumiem więc sensu wyważania otwartych drzwi.
WP_20161022_13_51_40_Pro.jpg
O oświetlaniu czołowym napisałem powyżej.
Ranger pisze: 05 sty 2024, 20:55Przody ramy mają gniazda przewidziane pod płytki PCB.
Będzie więc płytka ustawiona bezpośrednio na reflektorami. Tak jest najprościej. Same reflektory będą mieć światłowody jak to było w przypadku ST43. To rozwiązanie się tam sprawdziło.

W lokomotywie będzie bardzo dużo miejsca więc głośnik z pudłem rezonansowym się zmieści.
Dźwięki zapewni Elvis - Leszek Wala. Co do rodzaju dekodera to zastosujemy najnowsze ZIMO.

ArturSchŁ pisze: 06 sty 2024, 08:34BTW: z napędem PIKO Taurus miałem problemy z dekoderem dźwiękowym. Dekodery jazdy sprawowały się OK, po instalacji dekodera dźwiękowego (innej marki) pojawiły się problemy z parametrami jazdy (brak płynności prędkości, pojawiło się falowanie itp.).
Były to egzemplarze z początku produkcji, możliwe że dziś już nie występują.

Warto przygotować wzorcowy zestaw (zalecany): napęd + dekoder + dźwięki, by efekt końcowy był rzeczywiście PREMIUM.
Nie spotkałem się z problemami z dekoderem dźwiękowym a wiem, że jeden z moich klientów taki właśnie model miał.
Sam miałem model w wersji DCC z dekoderem jazdy.

ZALECANYM napędem będzie napęd Tilliga. Można kupić same kompletne wózki + wałki aby było tanio. Jeśli będzie trzeba to zrobimy grupowy zakup sprawdzonych silników na Aliexpress. Silników których sami używamy od lat.
Rudd
Posty: 26
Rejestracja: 13 maja 2021, 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: EU07 UMF 303E

Post autor: Rudd »

Na kiedy planowany jest owy zestaw?
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: EU07 UMF 303E

Post autor: Wojtek_Kraków »

Pantografy będą w zestawie? Bo z wybranego dawcy raczej średnio pasują.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10307
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: EU07 UMF 303E

Post autor: ArturSchŁ »

Ranger pisze: 05 sty 2024, 20:55 ... model ma być lokomotywą premium, która będzie cieszyć detalem...
Niczego nie powiedziałeś gnieździe na dekoder (Next18 ?), dźwiękach, oświetleniu czołowym, kabiny itd.
Na tym etapie należy przewidzieć miejsce na głośnik z komorą rezonansową, LEDy oświetlenia, tory kablowe, łatwy dostęp do gniazda dekodera itd.

BTW: z napędem PIKO Taurus miałem problemy z dekoderem dźwiękowym. Dekodery jazdy sprawowały się OK, po instalacji dekodera dźwiękowego (innej marki) pojawiły się problemy z parametrami jazdy (brak płynności prędkości, pojawiło się falowanie itp.).
Były to egzemplarze z początku produkcji, możliwe że dziś już nie występują.

Warto przygotować wzorcowy zestaw (zalecany): napęd + dekoder + dźwięki, by efekt końcowy był rzeczywiście PREMIUM.
Awatar użytkownika
kuzynsamozlo
Posty: 190
Rejestracja: 30 lis 2008, 11:17
Lokalizacja: Rydułtowy
Kontakt:

Re: EU07 UMF 303E

Post autor: kuzynsamozlo »

1x proszę.
Jerzy Barczyńsk
Posty: 16
Rejestracja: 16 wrz 2008, 13:24
Lokalizacja: Zubowice
Kontakt:

Re: EU07 UMF 303E

Post autor: Jerzy Barczyńsk »

Dla mnie też proszę o jeden zestaw
BarTTek
Posty: 810
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:20
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: EU07 UMF 303E

Post autor: BarTTek »

Jedną na pewno wezmę
ODPOWIEDZ

Wróć do „UMF”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość