SN52 MTB

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: SN52 MTB

Post autor: wlodar »

Może wystarczy wyeliminować wspomniane problemy z jakością i nie będzie ryzyka? :mrgreen: Przykładowo, w moim SN61 poschodziło "srebro" z okien (samo z siebie. Nie widać z daleka, że są dzielone), napęd "harcze" (choć pracuje), światło prześwieca przez ściany... Zwłaszcza to ostatnie jest łatwe do poprawienia przez producenta. Poza tym model jak dla mnie jest wykonany zupełnie przyzwoicie. Na makiecie nie widać, czy (zwłaszcza najmniejsze) napisy są ultra ostre i czytelne, czy takie sobie. Niech się ogarną z jakością, nie zatrudniają takich specjalistów jak ten który malował pierwsze groszkowe rumuny i my z pewnością będziemy to kupować (oczywiście w ilościach właściwych dla rynku TT, a nie H0). W związku z powyższym, argument o tym że nie chcieli ryzykować bo model do H0 był kiepski traktuję jako, mówiąc oględnie, żartobliwy. :P Ja np. bardzo chętnie bym przytulił ET40 gdyby zrobili w IV ep., z jakością EU/EP05. Na SN52 też już miałem odłożone. :evil:
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2324
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: SN52 MTB

Post autor: Borczy »

Mtb wypuściło "kiedyś" SN52 w H0. Pamiętam jak tylko się pojawił to nie otrzymał pochlebnych opinii. Podczas jednej z giełd słyszałem o problemach z jakością i nawet "Makieciarz" przyjął wtedy ze dwie sztuki na reklamację. Zobaczcie. ten model w H0 jest cały czas dostępny - oba numery. Pytanie czy nie był to też przedmiot rozważań czy robić w TT? Może nie chcieli ryzykować?
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: SN52 MTB

Post autor: wlodar »

Jeśli prawdą jest, że SU45 tak dobrze zeszła, to pewnie kolejne wersje również się pojawią. Może za jakiś czas wrócą również do SN52?Skąd wiedzieli, że go nie chcemy skoro nie pytali? Mogliby rozesłać ankietę po sklepach jaki model chcemy w TT.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10327
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: SN52 MTB

Post autor: ArturSchŁ »

Tomasz pisze: 11 maja 2024, 10:24Jedyna dobrze zorganizowana akcja pre-orderowa była na cysterny Igra
To siła FB.
Awatar użytkownika
Tomasz
Posty: 209
Rejestracja: 23 gru 2019, 11:08
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: SN52 MTB

Post autor: Tomasz »

wlodar pisze: 10 maja 2024, 21:21 Gdy na stronie MTB pojawila sie zapowiedź, napisalem do ...
Pre-order bez ogłaszania to jakaś dziwna sytuacja...
U nas w grupie w Krakowie wielokrotnie rozmawialiśmy o SN52 i pewnie ponad 10 osób by kupiło ten model, a ilu zrobiło pre-order..? 2-3 osoby max.
To pokazuje jaka jest skala niedoszacowania zamówień modelu kiedy rynek nie wie, że trzeba zrobić zamówienie żeby model się ukazał :(

To samo z węglarką i Orbisem od AMC. Nikt nie wiedział, że trzeba zamawiać. A przecież poprzedni model czyli set węglarek 502154, rozszedł się bardzo szybko cały nakład z AMC.

Jedyna dobrze zorganizowana akcja pre-orderowa była na cysterny Igra, gdzie były informacje na stronie Elriwy, to dalej rozeszło się na forum, dodatkowo Makieciarz rozsyłał wiadomości e-mail. Tak powinno to wyglądać w przypadku modeli Tilliga i MTB...

Co do SU45 to cały pierwszy nakład "groszka" rozszedł się od razu i od zeszłego tygodnia jest w sprzedaży już druga partia.
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2324
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: SN52 MTB

Post autor: Borczy »

wlodar pisze: 10 maja 2024, 22:50 ...... Nie wiem - kiedyś oni produkowali, my kupowaliśmy. Teraz nikomu nic się nie opłaca. Coś tu nie gra. :roll:
No właśnie
Awatar użytkownika
aviaTTor
Posty: 657
Rejestracja: 06 kwie 2008, 16:24
Lokalizacja: czestochowa
Kontakt:

Re: SN52 MTB

Post autor: aviaTTor »

też byłem zapisany,zobaczymy może jednak zrobią....
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: SN52 MTB

Post autor: wlodar »

Modelmania też zbierała zamówienia bez zobowiazań (w sensie zamówiłem, nie płaciłem). Nie wiem - kiedyś oni produkowali, my kupowaliśmy. Teraz nikomu nic się nie opłaca. Coś tu nie gra. :roll:
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2324
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: SN52 MTB

Post autor: Borczy »

Przypomniało mi się ,że Pan Ryszard z Rybnika robił zapisy bez zobowiązań.
Narzekamy na marketing i księgowych u helmutów a sami ( w sensie sklepy/dystrybutorzy ) nie potrafimy zrobić czegoś zgodnie z zasadami biznesu.
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: SN52 MTB

Post autor: wlodar »

Gdy na stronie MTB pojawila sie zapowiedź, napisalem do MM o zaistnieniu owego faktu. Dostałem odpowiedź (pewnie od p. Doroty), że wszystko zależy od liczby zamówień. Zamówienie złożylem, w międzyczasie model ze strony producenta zniknął, łudziłem się że chwilowo (co się wcześniej zdarzalo), dzisiaj jednak poprosiłem p. Dorotę by się skontaktowała z nimi i odpowiedź przyszła taka jak napisałem poniżej. Swoją drogą, ciekawe jak im SU45 schodzi. Zrobili jedną wersję (groszki, sylwetka trochę z resztą schrzaniona (nie piszę spieprzona, bo mnie Admin pogoni 😀)), a ja przykładowo czekam na ep. IV (SP45 - oliwka/seledyn i bez gniazd na czole). Potem powiedzą, że model wycofują bo groszek się nie sprzedaje. Ogólnie jest kryzys na rynku, nie wiem czy wywołany wojną u sąsiadów czy czymś innym. Vide opóźnienia premiery Ty43, BR78/OKo1 Tilliga... BR41 i BR24/37 Fischera do tej pory nie ma. BR41 miało być pod koniec zeszłego roku. P. Dorota pisała, że rozmawiała z nimi i wszystko zależało od ilości zamówień. Rozumiem, że u mas model BR41 nie jest dla wszystkich atrakcyjny (jest drogi, przeróbka na Ot1 wymaga min. konkretnej przeróbki kotła), ale że Niemcy nie są zainteresowani tak piękną lokomotywą? Wszyscy co chcieli kupili w pierwszym wypuście?
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 1742
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:29
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: SN52 MTB

Post autor: krzysztof »

Borczy pisze: 10 maja 2024, 18:30 Robili jakiś pre-order? :roll:
tak - mam tu na myśli MM. elriwa też miała go w ofercie ale tam nie wiem jak to miało działać
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2324
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: SN52 MTB

Post autor: Borczy »

wlodar pisze: 10 maja 2024, 16:07 Otrzymałem właśnie informację z MTB (za pośrednictwem Modelmanii), że produkcja SN52 nie zostanie podjęta z powodu braku zainteresowania. :evil: Szczerze mówiąc, czekałem na ten model.
Robili jakiś pre-order? :roll:
M Godlewski
Posty: 5
Rejestracja: 15 maja 2022, 19:33
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:

Re: SN52 MTB

Post autor: M Godlewski »

Potrójne...
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: SN52 MTB

Post autor: wlodar »

Czyli było co najmniej podwójne zainteresowanie. Echh, podłość ludzka nie zna granic. :evil:
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 1742
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:29
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: SN52 MTB

Post autor: krzysztof »

wlodar pisze: 10 maja 2024, 16:07 :evil: Szczerze mówiąc, czekałem na ten model.
nie byłeś sam...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zestawy trakcyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości