Halberstadt PKP (Tillig 13669)

Moderator: mod-Tabor

RoberTT
Posty: 76
Rejestracja: 01 maja 2006, 22:01
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Re: Halberstadt PKP (Tillig 13669)

Post autor: RoberTT »

Dziękuje wszystkim za podpowiedzi w temacie jak rozebrać wagon typu Haberstadt w celu założenia oświetlenia.Wypróbowałem oba sposoby ten przez dach i przez demontaż podwozia, łatwiej poszło z demontażem podwozia.Brakuje mi tylko blaszek kontaktowych do podłączenia listwy oświetleniowej i tu pytanie do kolegi Charakterka, czy w zestawach oświetleniowych Tilliga do tego typu wagonów o których pisałeś są takie blaszki, jak wyglądają i jak się je montuje?
Pozdrawiam
RoberTT
Awatar użytkownika
Charakterek
Posty: 1760
Rejestracja: 02 kwie 2006, 21:06
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Halberstadt PKP (Tillig 13669)

Post autor: Charakterek »

Widzę Darku, że strasznej roboty Ci narobiłem z tymi oświetleniami :oops: Ale nie ma tego złego, bo Twoje światełka są rewelka! Ja jak mógłbym, to poproszę o listwę na białych diodach do pocztusia (Y).
Ostatnio zmieniony 08 lis 2006, 12:52 przez Charakterek, łącznie zmieniany 1 raz.
Cobrix
Posty: 440
Rejestracja: 10 kwie 2006, 13:15
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Re: Halberstadt PKP (Tillig 13669)

Post autor: Cobrix »

Darku jeszcze paczka nie dotarla. Moze dzisiaj :) Nie wiem czy doszedl moj mail do Ciebie?
darek5860
Posty: 74
Rejestracja: 08 kwie 2006, 23:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Halberstadt PKP (Tillig 13669)

Post autor: darek5860 »

Oświetlenia będą, właśnie dzisiaj dostałem wagon, proszę o kilka dni cierpliwości.
Arek, czy Taurusy juz przyszły.

Pozdrawiam
Darek
Ostatnio zmieniony 08 lis 2006, 11:58 przez darek5860, łącznie zmieniany 1 raz.
Cobrix
Posty: 440
Rejestracja: 10 kwie 2006, 13:15
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Re: Halberstadt PKP (Tillig 13669)

Post autor: Cobrix »

Z tego co ogladalem te wagony to wydaje mi sie ze one nie maja blaszek kontaktowych do odbioru pradu.

M-wageny ktore kupowalem mialy juz blaszki. Jak to nalezy tutaj rozwiazac?
Jakie listwy oswietleniowe by do nich pasowaly? Cos od Darka czy Tilligowskie?
Awatar użytkownika
DBv
Administrator
Posty: 1942
Rejestracja: 04 kwie 2006, 23:05
Lokalizacja: Wałbrzych-Wrocław
Kontakt:

Re: Halberstadt PKP (Tillig 13669)

Post autor: DBv »

Charakterek pisze:A co ze sprężynkami od KKS :shock:
Zupełnie nic się z nimi nie dzieje.
Wózek i cały mechanizm KKS montowany razem do podwozia, przy wymontowywaniu stanowi to całość"
Charakterek pisze:Jak kupiłem oświetlenia te firmowe i jak się okazało dość beznadziejne - tam pokazywali, żeby zdejmować dach, a nie ściągać dołu ze względu na uszkodzenie lakieru i wypadnięcie sprężyn KKS
Nie wiem kto i co dokładnie pokazywał, ale jeżeli chodzi o uszkodzenia lakieru, to właśnie z tego powodu wolę ten wagon rozmontowywać jednak "od dołu". Jak przy dachu coś mi się porysuje to trudno będzie to póżniej ukryć. Inna rzecz, że oświetlenie można wtedy zamontować bezpośrednio "pod dachem".

Obrazek
Ostatnio zmieniony 08 lis 2006, 11:26 przez DBv, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Charakterek
Posty: 1760
Rejestracja: 02 kwie 2006, 21:06
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Halberstadt PKP (Tillig 13669)

Post autor: Charakterek »

DBv pisze:Ja Halberstadt otwierałem od spodu. Tak jak Y.
A co ze sprężynkami od KKS :shock:

Jak kupiłem oświetlenia te firmowe i jak się okazało dość beznadziejne - tam pokazywali, żeby sdejmować dach, a nie ściągać dołu ze względu na uszkodzenie lakieru i wypadnięcie sprężyn KKS
Awatar użytkownika
DBv
Administrator
Posty: 1942
Rejestracja: 04 kwie 2006, 23:05
Lokalizacja: Wałbrzych-Wrocław
Kontakt:

Re: Halberstadt PKP (Tillig 13669)

Post autor: DBv »

Ja Halberstadt otwierałem od spodu. Tak jak Y.
Awatar użytkownika
Charakterek
Posty: 1760
Rejestracja: 02 kwie 2006, 21:06
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Halberstadt PKP (Tillig 13669)

Post autor: Charakterek »

Dach się ściąga :) Najpierw przesuwa kapkę, a potem unosi ku górze
RoberTT
Posty: 76
Rejestracja: 01 maja 2006, 22:01
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Re: Halberstadt PKP (Tillig 13669)

Post autor: RoberTT »

Witam wszystkich!
Mam pytanie do posiadaczy wagonów typu Haberstadt PKP, czy ktoś z kolegów próbował zamontować oświetlenie w tego typu wagonie. Jak delikatnie otworzyć pudło wagonu nie uszkadzając modelu w celu założenia oświetlenia?
Pozdrawiam Robert
RoberTT
britie
Posty: 53
Rejestracja: 09 kwie 2006, 18:06
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów
Kontakt:

Re: Halberstadt PKP (Tillig 13669)

Post autor: britie »

Wydaje mi się, że nie chodzi tu o pocztę, tylko o sklep / dystrybutora. Też się dziwię, że sklepy po prostu wysyłają modele nie sprawdziwszy w jakim stanie jest produkt. Ja swój wagon na szczęście kupilem w realu, więc zdążyłem go obejrzeć ze wszystkich stron przed nabyciem.... A brakoróbstwo Tilliga to jeszcze inna historia, może gdyby dostali furę zwrotów ze sklepów, przyłożyliby się do jakości swoich wcale nie tanich produktów. Żeby nie być gołosłownym - też mam jeden bubel Tilliga, nieszczęsnego pocztusa, który ma zbyt luźno zamocowany wózek i kolebie się we wszystkie strony na zakrętach.
Awatar użytkownika
bartekdj
Posty: 236
Rejestracja: 08 kwie 2006, 23:56
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Halberstadt PKP (Tillig 13669)

Post autor: bartekdj »

obowiązkiem sprzedawcy jest sprawdzić towar przed wydaniem klientowi
Jest taka możliwość, najlepiej za pobraniem , koszt takiej usługi 5zł. sprawdzasz na poczcie i możesz odmówić przyjęcia (zapłaty) paczki..ale kto ci na to pójdzie..
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10328
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Halberstadt PKP (Tillig 13669)

Post autor: ArturSchŁ »

WrzoSS pisze: zauważyłem ze w środku wagonu... nie ma siedzień
OK, OK. O ile ułamany detal czy styropian można zwalić na transport o tyle BRAKU detalu albo wypadający wózek (bo gdyby transport - to by był ...wbity) już nie można zwalić na kogoś innego jak tylko PRODUCENT + DOSTAWCA !! ...ZERO kontroli !! IMHO : obowiązkiem sprzedawcy jest sprawdzić towar przed wydaniem klientowi !!
:evil:
Ostatnio zmieniony 22 paź 2006, 13:37 przez ArturSchŁ, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mariusz
Posty: 2560
Rejestracja: 26 kwie 2006, 21:55
Lokalizacja: Łubowo
Kontakt:

Re: Halberstadt PKP (Tillig 13669)

Post autor: Mariusz »

A z czego mam korzystac?! Z gołębi sąsiada?! Czasem wysyłam konduktorską niemając gwarancji że dotrze!
Niestety potwierdzam smutne uwagi co do traktowania paczek i listów przez pracowników poczty.
Awatar użytkownika
bartekdj
Posty: 236
Rejestracja: 08 kwie 2006, 23:56
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Halberstadt PKP (Tillig 13669)

Post autor: bartekdj »

Z własnego doświadczenia:
Nie tylko poczta tak wyprawia z paczkami ale również więkoszść firm kurierskich, ponieważ mam z tym doczynienia to wiem jak "MY" - kurierzy poczty polskiej(wynajęta firma transportowa do świadczeń dostarczania paczek)pakujemy paczki do samochodu a po drugie jak ludzie pakują i wysyłają paczki !
[shadow=red]CZASEM BYWA TO O POMSTE DO NIEBA !!!!!!!!![/shadow]
Co do zniszczenia twoje paczki charakterku można świadczyć , że był to "inbecyl", który nie szanuje pracy i ludzi , należy taką paczkę nie przyjmować - wybrać się do urzędu pocztowego i napisać oświadczenie- skargę. NIESTETY jest to długa droga reklamacji ale lepiej coś robić niż siedzieć i machnąć ręką by kurier dalej tak robił !!

PAMIĘTAJCIE was to nie obchodzi macie to gdzieś , ale my kurierzy przy dziennych obrotach na maksa ponad 300% mamy dziennie powyżej 100paczek , nie które sięgają róznych gabarytów! JEDNAK więszkość znas szanuje paczki i ich napewno nie kopie a co jeszcze przejeżdza samochodem..najwyżej rzuca bo czas goni a pracujemy co niektórzy dziennie do 13 godzin !(to tak nauwadze).dziękuję
P.S. ja też korzystam z poczty polskiej !
Ostatnio zmieniony 24 paź 2006, 16:50 przez bartekdj, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pasażerskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości