Ogródek

sTTandard - Nasze makiety modułowe

Moderator: mod-Makieta Modułowa

Awatar użytkownika
drlukasz
Posty: 1042
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:03
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Ogródek

Post autor: drlukasz »

Często słyszy się narzekania, że na modułach "mało się dzieje".
Ostatnimi czasy poświęciłem kilka wieczorów i udało mi się "popełnić" taki właśnie ogródek.
Obrazek

Wymiary: 25cm x 10cm (zmieści się na 30cm module jednotorowym).
Użyte materiały: Auchagen 13243 ("domek dróżnika"), rośliny Buscha (róże, słoneczniki, ogórki, dynie), Mikrolaub Heki, rośliny w kępkach Buscha, 1 choinka Busch, mata Vero, ogrodzenie kartonowe z GPM, kilka figurek Preisera, siatka do zacierania gipsu, profil plastikowy okrągły 0,75mm, płyty chodnikowe Auchagen, brystol, karton, patyk szaszłykowy, pył ziemny, Vicol, klej CA, butapren, kulki pochłaniające z filtru do wody, kolorowy kynar, nici, pigmenty.

Postaram się opisać co widać na poszczególnych zbliżeniach i jak zostało to wykonane.

Podłożem jest kawałek 2mm tektury (litej), na który nakleiłem wykonane z tego samego materiału "grządki"

Obrazek
Grządki - jw. Ścieżki wyłożyłem paskami wyciętymi z płytki Auchagena doklejonymi butaprenem. Wcześniej płytka została z wierzchu przeszlifowana papierem ściernym 320 (zlikwidowane zostało świecenie się płytek a powierzchnia została przygotowana na brud). Grządki zostały posmarowane dość rzadkim wikolem by je zaimpregnować. Po wyschnięciu - jeszcze raz wikol i całość została zasypana pyłem z naturalnej ziemi (bardzo drobny pył zbierany z polnej drogi). Chropowate płytki zatrzymały część ziemi. Potem zostały jeszcze poprawione pigmentami. Figurka z zestawu niemalowanych figurek Preisera, róże i słoneczniki to gotowce Buscha. Rośliny na pozostałych dwóch grządkach (zakładam, że to kapusta i sałata ;) ) to kawałeczki gąbki przyklejone na kropli wikolu.
"Zagroda" ma ogrodzenie z wymienionej siatki do zacierania i słupki z okrągłego profilu. Klatki na króliki są wykonane z drobnej siatki metalowej (drut 0,2 oczko 0,6mm), kartonu i kartki papieru drukarkowego.

Obrazek
Zbliżenie na działkowicza, taczki wygięte z kartki papieru, widły wycięte z brystolu utwardzone klejem CA. Widoczna w tle kopaczka - tak samo. Skrzynka wygięta z brystolu.

Obrazek
Krzaki zrobione z Mikrolauba (siateczka z drobinkami gąbki) - kawałek odcięty, złożony na pół i "napuszony". Owoce z kuleczek z filtru do wody zabarwionych na czerwono. W "zagrodzie" kilka sztuk "trzódki". Beczka wydziergana z klocka balsy. Wąż - zielony kynar. Koryto - brystol. W beczce jest "woda" z wikolu pomalowanego z wierzchu lakierem bezbarwnym błyszczącym.

Obrazek
"Trzódka" w pełni okazałości.
Klatki jak pisałem wcześniej to brystol, papier i siateczka metalowa. Trawa z maty, miejsca z piaskiem - pył ziemny z pigmentem (dla rozjaśnienia) na wikolu. Smoła na daszku - wikol z czarną plakatówką.

Obrazek
Dynie i ogórki - gotowce Buscha. Roślinki w centrum - zakładam, że to truskawki ;) - kępki z gąbki naklejone na kilka kuleczek z filtra. Po prawej widoczne kępki kwiatów i wysokiej trawy od Buscha. Skrzynka wypełniona pociętym zielonym kynarem.
Po lewej grządka z marchewką i pietruszką. Wykonane z kawałków białego i pomarańczowego kynaru wklejonego w wywiercone otworki. Natka wykonana z barwionych na zielono nici.
Obrazek


Obrazek
Obrazek
Figurki z Preisera. Ławeczka od Inariego, pompa wody wchodziła w skład zestawu z domkiem. Wąż na daszku - zwinięty kynar. Kwiatki na parapecie - kawałki kolorowej gąbki dołączone do budynku, doniczki - także. Trawa z maty.

Obrazek
Leżak z papieru, pani od Preisera 8) Trawa Vero. Drzewko po lewej ukręcone z drutu, pokryte Mikrolaubem Po prawej choinka Buscha przerobiona na wersję "sosnopodobną" przy użyciu kawałka patyczka szaszłykowego. Białe kępki to kwiaty Buscha, zielony krzaczek z Mikrolauba.

Obrazek
Na pniu "sosny" budka dla ptaków. Oparta drabina - z jakiegoś czeskiego zestawu fototrawionek.

Obrazek
Załóżmy, że to krzaki pomidorów :D
Łodyga z kynaru, kropla butaprenu na górę, klika kawałków gąbki i kilka kuleczek z filtra. Żadnej filozofii...

Obrazek
Rzut oka z drugiej strony.

Podsumowując:
4-5 wieczorów po 2 godzinki (średnio)
Kilka gotowców
Dostępne bez problemu materiały papiernicze.
Kilka farbek.
Kilka pomysłów.
I wypełniacz na moduł gotowy...

Acha, w budynku jest zamontowane oświetlenie (żółta i "naturalna" dioda LED).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta Modułowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości