Sprawdźcie swoje nowe ludmiły...

FABRYCZNY tabor TT : czyli testy, porównania, dyskusje, przeróbki itp.

Moderator: mod-Tabor

Awatar użytkownika
Alteo
Posty: 637
Rejestracja: 19 gru 2007, 18:13
Lokalizacja: Rawicz
Kontakt:

Re: Sprawdźcie swoje nowe ludmiły...

Post autor: Alteo »

Tak się zasugerowałem czytanymi postami, ze nawet nie sprawdzałem ilości zebatek.Teraz się okazało, że w secie odebranym w Poznaniu było 6 zębatek.Moja BR234 kompletna :mrgreen:
Awatar użytkownika
brovarek
Posty: 870
Rejestracja: 14 cze 2006, 14:06
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Sprawdźcie swoje nowe ludmiły...

Post autor: brovarek »

A moja ma napęd niestety quatro :mrgreen:
ModelarzeTT
Posty: 172
Rejestracja: 11 kwie 2006, 00:48
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

Re: Sprawdźcie swoje nowe ludmiły...

Post autor: ModelarzeTT »

Gdyniak pisze:pełne uzębienie na ośkach lokomotywy w obu wózkach.
No to cieszy, że co nie którzy nasi Koledzy mieli szczęście zakupić 'kompletną' Ludmilkę :)
i co najważniejsze zaoszczędzić 6 ojro(+koszty wysyłki)... które można wykorzystać w inny sposób ;)

Pozdrawiam
ModelarzeTT - Michał
Ostatnio zmieniony 22 paź 2008, 17:09 przez ModelarzeTT, łącznie zmieniany 1 raz.
Paweł Basiński
Posty: 584
Rejestracja: 09 kwie 2006, 16:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sprawdźcie swoje nowe ludmiły...

Post autor: Paweł Basiński »

Gdyniak pisze:pełne uzębienie na ośkach lokomotywy w obu wózkach.
No - masz wybrakowany towar - radzę jednak zgłosić do producenta :mrgreen:

pozdrawiam
Paweł
Ostatnio zmieniony 22 paź 2008, 17:08 przez Paweł Basiński, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
KrzyszTTof
Posty: 1418
Rejestracja: 09 kwie 2006, 13:57
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Sprawdźcie swoje nowe ludmiły...

Post autor: KrzyszTTof »

Gdyniak pisze:Sprawdźcie kto ma jeszcze tyle szczęścia co ja - no kto ma :D
Biegiem leć skreślać totolotka :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 22 paź 2008, 17:07 przez KrzyszTTof, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gdyniak
Moderator
Posty: 579
Rejestracja: 09 kwie 2006, 14:12
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Sprawdźcie swoje nowe ludmiły...

Post autor: Gdyniak »

No to ja mam chyba szczęście. Moja Ludmiła z setu dziś została poddana inspekcji na okoliczność posiadania pełnego 'uzębienia'. Już podczas targów w Poznaniu kiedy ją wyjmowałem z pudełka sprawdziłem czy jedna oś w wózku się luźno obraca czy nie, i nic takiego nie stwierdziłem. A dziś zdemontowałem osłonę wózka i oto co zobaczyłem
Obrazek
pełne uzębienie na ośkach lokomotywy w obu wózkach. I to mi się podoba.
Sprawdźcie kto ma jeszcze tyle szczęścia co ja - no kto ma :D
Ostatnio zmieniony 22 paź 2008, 17:08 przez Gdyniak, łącznie zmieniany 1 raz.
ModelarzeTT
Posty: 172
Rejestracja: 11 kwie 2006, 00:48
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

Re: Sprawdźcie swoje nowe ludmiły...

Post autor: ModelarzeTT »

ArturSch pisze:Teraz, gdy zauważyliśmy brak 2 zębatek, co PRAKTYCZNIE NIC nie zmienia ( !! ) wrzask jest okropny.
Nie zgadzamy się Tobą Artur ponieważ przeprowadziliśmy test o czym już wcześniej pisałem.
A mianowicie Ludka z 4 tylko osiami napędowymi ma krótszy wybieg, mniejszy uciąg i jest wolniejsza niż jej poprzedniczki.
Przeprowadziliśmy test : Nowa Ludmila (4-osie napędowe) + 6 chłodni BTTB (4-osie) na plastikowych kołach+ 4 banany BTTB+ 3 hobbinsy Roco. Skład jechał po wzniesieniu 20 promili, a na końcu podjazdu był łuk o promieniu 310mm - Nowa Ludka zatrzymała się dojeżdżając do końca łuku natomiast Stare (wszystkie) jechały dalej bez problemu.
Gdy dołożyliśmy Nowej Ludce po dwie dodatkowe osie napędowe ( z 4 na 6 ) problem zniknął ( uciąg oraz prędkość i wybieg tak jak w starych Ludmiłach) i skład testowy nie zatrzymał się na końcu łuku tylko pojechał dalej.

Reasumując jeżeli chcemy aby nasze nowe Ludmiłki jeździły tak jak ich poprzedniczki musimy zaopatrzyć się w dwie dodatkowe osie z zębatkami ( koszt ok. 3 ojro/szt. ).

ModelarzeTT - Michał
Ostatnio zmieniony 12 paź 2008, 11:33 przez ModelarzeTT, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 1013
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Sprawdźcie swoje nowe ludmiły...

Post autor: wlodar »

W porządku, źle Cię zrozumiałem.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10356
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Sprawdźcie swoje nowe ludmiły...

Post autor: ArturSchŁ »

wlodar pisze:Co więc miałeś na myśli, że nie pasują?
TU masz parę słów na ten temat.
O ile w samej Ludmile nowe sprzęgi działają OK (pisałem o tym) to w wagonach jest problem (za krótkie, problem przy spinaniu i rozpinaniu i na łukach wyskakują), a cały skład powinien mieć jednolite sprzęgi.
Ostatnio zmieniony 11 paź 2008, 13:26 przez ArturSchŁ, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 2022
Rejestracja: 10 kwie 2006, 05:36
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Sprawdźcie swoje nowe ludmiły...

Post autor: Marcin »

ArturSch napisał:
Na zdjęciach z przodu te Ludmiły (po pierwszej modyfikacji) wyglądają komicznie bo zawsze jest ona, w którąś stronę pochylona (na bok).

Też się z tym nie zgodze bo żadna z moich nie krzywi się.
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 1013
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Sprawdźcie swoje nowe ludmiły...

Post autor: wlodar »

bezeld1 pisze:a narzekanie na loko w tych pieniądzach to chyba nietakt delikatny!!. Za samo sterowanie z zestawu, trzeba zapłacić około 500pln.
Zupełnie nie rozumiem tej argumentacji. To, że zestaw ma bardzo atrakcyjną cenę (a tak jest w istocie) to nie znaczy, że może w jakikolwiek sposób być niepełnowartościowy, chyba że to wyraźnie zaznaczą.
Nawiązując do BR86 -jeżeli lokomotywa ma skopany napęd (zacina się, staje, koła obracają się w miejscu), to znaczy że nie spełnia swojej roli jako ciągnika, więc nadaje się tylko do ekspozycji w gablocie, lub na makiecie jako element statyczny. W związku z tym jej cena powinna być nie większa od ceny wagonu. Mam rację, czy nie?
ArturSch pisze:razem z wagonami mają nowe sprzęgi Tilliga, które tu akurat nie pasują - wymiana na standardowe - 5 minut roboty.
Co niby nie pasuje? Zamontowałem w mojej Ludmile (druga seria, bez białych obwódek na zderzakach) nowy sprzęg Tilliga jak się tylko pojawiły na rynku i nie mam z nimi kompletnie żadnych problemów. Ani się nie rozczepiają (fakt, że moje torowisko jest zupełnie płaskie), ani nie zachodzą zderzaki za siebie na zakrętach (jak to było z Taurusem Piko). Co więc miałeś na myśli, że nie pasują?
Ostatnio zmieniony 11 paź 2008, 13:08 przez wlodar, łącznie zmieniany 1 raz.
Kilkujadek
Posty: 3295
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Sprawdźcie swoje nowe ludmiły...

Post autor: Kilkujadek »

ArturSch pisze: loka nie ma 2 zębatek (co praktycznie nic nie zmienia)
Śmiem się z tym nie zgodzić. Sama wymiana osi napędowej zmniejsza w skrajnych przypadkach uciąg o:
1/4 na nierównych szynach
1/2 na pochyłych wklęsłych.
To wynika z praw fizyki.
Do osi "wolnej" należy odpowiednio dostosować wózek.
Ostatnio zmieniony 11 paź 2008, 13:07 przez Kilkujadek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10356
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Sprawdźcie swoje nowe ludmiły...

Post autor: ArturSchŁ »

Lubimy popadać w skrajności:
:arrow: było: Ludmiła = niedościgniony wzór cnót wszelakich, nawet BRAWA wysiada,
:arrow: jest: STARTÓWKA, najgorsze badziewie na rynku, gorsza od startówki BTTB...

Mnie nie spodobała się już pierwsza modyfikacja wózków (usuniecie blaszek sprowadzających wózki w prawidłowe położenie) to z produkcji "przedostatniej", przykład Czeszka. No ale poprawiło się pokonywanie rozjazdów, choć uważam, że to wina geometrii rozjazdów, a nie loka. Na zdjęciach z przodu te Ludmiły (po pierwszej modyfikacji) wyglądają komicznie bo zawsze jest ona, w którąś stronę pochylona (na bok).
Jednak NIKT nie protestował.

Teraz, gdy zauważyliśmy brak 2 zębatek, co PRAKTYCZNIE NIC nie zmienia ( !! ) wrzask jest okropny.

Tak producent kraje, jak mu materii staje...

:?
Dobrze, powiedziano już, że:
:idea: loka nie ma 2 zębatek (co praktycznie nic nie zmienia),
:idea: razem z wagonami mają nowe sprzęgi Tilliga, które tu akurat nie pasują - wymiana na standardowe - 5 minut roboty.

i każdy we własnym sumieniu podejmie decyzję czy kupuje Set dla MultiMausa, czy dla pociągu czy nie kupuje wogóle.
BarTTek
Posty: 813
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:20
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Sprawdźcie swoje nowe ludmiły...

Post autor: BarTTek »

Z całej tej dyskusji wynika jedno -Ludka niczym dobre wino im starsza tym lepsza :mrgreen: Moja Czeszka bo Czeszka ale 6 osi napędzanych ma, a jak się czas znajdzie to się przemaluje ;)
Ołgierd
Posty: 575
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:31
Lokalizacja: Bydgoszcz Leśna
Kontakt:

Re: Sprawdźcie swoje nowe ludmiły...

Post autor: Ołgierd »

Grzegorz TT pisze:... epoki:
I- przed kompromitacją
II - po kompromitacji.
No tak, ale epoki oddziela z grubsza proces upadłościowy (jeśli dobrze kojarzę?). A firma nie upadła z powodu słabej jakości modeli :/
Wobec perspektywy kryzysu popyt na kluczowych rynkach raczej spadnie, więc dostaniemy mniej (jakości) za więcej (wiadomo czego) :x
Ostatnio zmieniony 11 paź 2008, 10:46 przez Ołgierd, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tabor”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość