Stacja "Kamionko" - w budowie

sTTandard - Nasze makiety modułowe

Moderator: mod-Makieta Modułowa

ODPOWIEDZ
whosho
Posty: 815
Rejestracja: 09 kwie 2006, 11:49
Kontakt:

Re: Stacja "Kamionko" - w budowie

Post autor: whosho »

Budynek zapowiada się rewelacyjnie :) Stacja też nabiera rumieńców :D
Awatar użytkownika
winner_xp
Posty: 394
Rejestracja: 06 sty 2009, 20:46
Lokalizacja: Miastko/Dzika północ
Kontakt:

Re: Stacja "Kamionko" - w budowie

Post autor: winner_xp »

Od ostatniego wpisu dużo się zmieniło, stacja pokryła się trawą, pojawiają się elementy zieleni niskiej oraz wysokiej. Dalej nie mam konkretnego pomysłu na plac ładunkowy;/. Powiedziałem sobie że na Sosnowiec Stacja musi mieć jako takie budynki wiec w wolnej chwili coś się dzieje ;). Zdjęcie całości zapożyczone od kolegi Żukowa( od razu widać że nie robione pralką :P ) Reszcie proszę się zbytnio nie przyglądać wszytko ręcznie robione metodą skrobania więc z bliska wygląda to jak Cię mogę ;).

Całość
Budynek 1
Budynek 2
Ostatnio zmieniony 06 mar 2013, 23:20 przez winner_xp, łącznie zmieniany 1 raz.
Wicio
Posty: 209
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:33
Lokalizacja: Józefów
Kontakt:

Re: Stacja "Kamionko" - w budowie

Post autor: Wicio »

Największy wybór kolorów traw jest w Polaku. Na początek powinny wystarczyć 3 kolory, ciemna/leśna zieleń, średnia, jasna/wiosenna. Nr katalogowych nie pamiętam, moge sprawdzić. U mnie najwięcej wychodzi trawy 4mm, troszke 2 mm, najdłuższej 6 mm uzywam do robienia bardzo przerośniętej trawy lub pojedynczych kemp. Jest jeszcze trawa 1mm, ale to chyba tylko na pole golfowe albo igliwie sosny, można z niej jeszcze robić trawę na torach.
Do zastosowań specjalnych Polak ma trawę w kolorach: sucha, brązowa, zgniła, żółto-zielona itp., w sumie chyba ze 13 kolorów w 4 długościach.
Bardzo przydatne są też polakowe gąbeczki. Najcześciej uzywam bardzo drobnej i średniej, kolory podobne jak traw. Gąbki są bardzo uniwersalne w zastosowaniu, daje się z nich zrobić prawie wszystko z zieleni, poczynając od traw, poprzez listowie drzew i krzewów do samodzielnych małych zarośli a także kwatki polne i na łące.
Zresztą tylko inwencja ogranicza zastosowanie gąbek na module.
Awatar użytkownika
winner_xp
Posty: 394
Rejestracja: 06 sty 2009, 20:46
Lokalizacja: Miastko/Dzika północ
Kontakt:

Re: Stacja "Kamionko" - w budowie

Post autor: winner_xp »

Stacja przetrwałą dwa zloty jednak do sosnowca nie zawitała z powodu zieleni oraz braku czasu. :( Czasu na stacje mało ale i wiadomości mam nie dużo. Czy ktoś z kolegów był by uprzyjmy i powiedział jakich kolorów (numerów katalogowych) traw używać ? Będę sukcesywnie kupował zanim zabiorę się do za trawienia, a może komuś zostało coś i ma ochotę odsprzedać ? Kupować w ciemno nie chcę bo kasy szkoda ale tak ze 3-4 paczki (kolory) na początek oraz na jakieś próby powinny starczyć.
Ostatnio zmieniony 26 mar 2012, 09:13 przez winner_xp, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
drlukasz
Posty: 1042
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:03
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Stacja "Kamionko" - w budowie

Post autor: drlukasz »

Stacje z założenia powinny być "aktywne".
Pod żadnym pozorem nie stosuj jako boostera skrzynki Rocowskiej, bo lubi się ona usmażyć w konfrontacji z pozostałymi boosterami ;)
Zainwestuj w SPAXa, Lenza, czy coś innego z porządnymi zabezpieczeniami na boosterze.

Pod kątem Radomia nie przejmuj się za bardzo. Damy radę w inny sposób ;)
Awatar użytkownika
winner_xp
Posty: 394
Rejestracja: 06 sty 2009, 20:46
Lokalizacja: Miastko/Dzika północ
Kontakt:

Re: Stacja "Kamionko" - w budowie

Post autor: winner_xp »

Stacja ostatnio zyskała regulowane nogi w zakresie 1000-1300 i +/- 20, dorobiłem elementy do skręcania dwóch skrzynek w jedną całość (w celu transportu) oraz gniazda bananowe wraz z kompletem kabli. Teraz została kwestia DCC. W stacje mam "wbudowaną" centralkę roco 10764. Na końcach stacji będą zainstalowane gniazda RJ12, przez całą długość stacji będzie leciał kabel sześciożyłowy, w "centralnej" skrzynce będzie zrobiony rozdzielacz oraz po trzy gniazda na każdym z boków.
Teraz moje pytanie czy zrobić Stacje aktywną wykorzystując 10764 jako booster czy zostawić jako Pasywną ?. Pytanie kieruje do uczestników zlotów co lepiej będzie zastosować. ;)
Ostatnio zmieniony 19 lis 2011, 11:22 przez winner_xp, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3845
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Stacja "Kamionko" - w budowie

Post autor: Ranger »

Mogę dać pare rad i podpowiedzieć czego używać.
Awatar użytkownika
winner_xp
Posty: 394
Rejestracja: 06 sty 2009, 20:46
Lokalizacja: Miastko/Dzika północ
Kontakt:

Re: Stacja "Kamionko" - w budowie

Post autor: winner_xp »

Jakbyś ją tak tylko trochę przybrudził
W brudzingu stosowanym nie mam jeszcze doświadczenia :lol:
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3845
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Stacja "Kamionko" - w budowie

Post autor: Ranger »

Chwalipięta :mrgreen:
Rzeczywiście dobrze dobrany kolor. Jakbyś ją tak tylko trochę przybrudził :P
Awatar użytkownika
winner_xp
Posty: 394
Rejestracja: 06 sty 2009, 20:46
Lokalizacja: Miastko/Dzika północ
Kontakt:

Re: Stacja "Kamionko" - w budowie

Post autor: winner_xp »

Na stacji w chwili wolnego czasu kozły oporowe zostały pomalowane na biało, przed zrobieniem zdjęć po prostu nie zdążyłem ;). Jeśli chodzi o pryzmy piasku to będą ale własnie takie ledwo widoczne. Będę chciał aby stacja wyglądała na dość starą, zobaczymy jak mi to wyjdzie. Odnośnie żeberka ochronnego jest trochę długie i tak myślę ze następnym razem oczyszczę tory i będzie to zdatne do użytku, SM-ka musi sobie mieć gdzie postać :D.
PS: stacja dostała nazwę "KAMIONKO" , zanim zrobię elektro sadzarkę będą trwały prace nad budynkiem stacyjnym, jak coś się urodzi to wrzucę zdjęcia ;)

Wstawiam zdjęcia manewrującej Stonki na stacji ;) .
Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 17 cze 2011, 18:16 przez winner_xp, łącznie zmieniany 1 raz.
chudy
Posty: 317
Rejestracja: 11 cze 2006, 17:40
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Stacja "Kamionko" - w budowie

Post autor: chudy »

to "żebrko" to jak na żeberko wydaje się trochę za długie, raczej bardziej jako tor odstawczy by sie nadało :mrgreen:
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1910
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Stacja "Kamionko" - w budowie

Post autor: T_Domagalski »

winner_xp pisze:...teren ukształtowany przygotowany pod elektro trawę, tory już dostały ładnych parę latek :D
To ja znowu dorzucę swoich parę groszy: ;)
:arrow: kozioł oporowy powinien być zasypany pryzmą piasku. Co prawda na zaniedbanych torach tego piasku niewiele już z czasem zostawało, ale twoja stacja wygląda na raczej dobrze utrzymaną.
:arrow: belka kozła oporowego była malowana na biało. Co prawda po upływie czasu niewiele z tej farby już pozostawało, ale mimo wszystko powinna być w innym kolorze niż szyny.
:arrow: widzę, ze szyny całego żeberka zamalowałeś farbą. Teoretycznie OK, ale trochę szkoda takiego długiego toru... W praktyce, gdy na stacji zrobi się nagle ciasno od spóźnionych pociągów, tor ten może przydać się jako tor odstawczy np. dla manewrującej lokomotywy.

Ale tak ogólnie to podziwiam postępy. :)
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2011, 15:49 przez T_Domagalski, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
winner_xp
Posty: 394
Rejestracja: 06 sty 2009, 20:46
Lokalizacja: Miastko/Dzika północ
Kontakt:

Re: Stacja "Kamionko" - w budowie

Post autor: winner_xp »

Dzięki wielkie ;), jak ktoś będzie chciał to pokaże na pewno nie tylko efekty takiego ustrojstwa :P
tete
Posty: 805
Rejestracja: 04 lis 2007, 20:08
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Stacja "Kamionko" - w budowie

Post autor: tete »

Ostatnio zmieniony 28 kwie 2011, 21:10 przez tete, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
winner_xp
Posty: 394
Rejestracja: 06 sty 2009, 20:46
Lokalizacja: Miastko/Dzika północ
Kontakt:

Re: Stacja "Kamionko" - w budowie

Post autor: winner_xp »

a może troszkę zieleninki między torami?
Jasne taki jest zamysł ;), a własnie szukałem na forum i interesuje mnie schemat elektrosadzarki, nie wiem ale jakoś jednoznacznego znaleźć nie mogę ;/, jak któryś z kolegów może czymś takim poratować. Jest wątek na forum H0 ale jakaś druga cześć i za chiny nie wiem gdzie jest pierwsza ze schematem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta Modułowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości