Programowanie w Lokmaus2

Rodzina Roco, także Lokmausy i nowsze

Moderator: mod-Elektryka i DCC

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10358
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Programowanie w Lokmaus2

Post autor: ArturSchŁ »

tydzial pisze:Nie trafiłem na taką listę.
Gdybyśmy wiedzieli o takiej liście, link do niej, na pewno, byłby zamieszczony na ForumTT jak i zapewnie na stronie GbbKolejki.
:P
Awatar użytkownika
tydzial
Posty: 904
Rejestracja: 21 sty 2007, 21:14
Lokalizacja: Szczecin Pogodno
Kontakt:

Re: Programowanie w Lokmaus2

Post autor: tydzial »

Nie trafiłem na taką listę.W opisach poszczególnych dekoderów wspominają o takich możliwościach zależy to od producenta danego dekodera.A wszelkie ustawienie robię metodą prób i błędów.
Awatar użytkownika
BR101 112-1
Posty: 218
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:27
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Programowanie w Lokmaus2

Post autor: BR101 112-1 »

Trojan pisze:a tak poza tym to czy jedzie sama czy z wagonami to chyba raczej też dotyczy v-max
W sumie tak, ale tu chodzi o to, żeby nie jechała szybciej niż może. A prędkość i tak sam pokrętłem regulujesz.
Ostatnio zmieniony 07 paź 2007, 11:33 przez BR101 112-1, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Trojan
Posty: 345
Rejestracja: 09 kwie 2006, 13:08
Lokalizacja: Skarżysko-Kam./Katowice
Kontakt:

Re: Programowanie w Lokmaus2

Post autor: Trojan »

No to ma się rozumieć że tak można sobie ustawić v-max ale myślałem że jest gdzieś dostępna jakaś lista z wartościami dla poszczególnych loczków, a tak poza tym to czy jedzie sama czy z wagonami to chyba raczej też dotyczy v-max :P

Pzdr
Awatar użytkownika
BR101 112-1
Posty: 218
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:27
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Programowanie w Lokmaus2

Post autor: BR101 112-1 »

Co do v-max to bierzesz stoper, odcinek torów i przeliczasz na real jaką prędkość uzyskuje loka metodą prób i błędów. Przyspieszenie to według uznania bo jakbyś chciał naprawdę żeby odpowiadało dla realnej lokomotywy to musiałbyś zmieniać wartości w zależności od tego czy jedzie sama czy z wagonami- jakimi i iloma.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10358
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Programowanie w Lokmaus2

Post autor: ArturSchŁ »

Z moich obserwacji wynika, że wstawienie dekodera i ZRESETOWANIE go, czyli przywrócenie nastaw fabrycznych, praktycznie wystarcza "tak aby całość była (oczywiście mniej więcej) zgodna z rzeczywistością".
:mrgreen:

Spotkałem się z nietypowymi dekoderami, których nastawy fabryczne nie za bardzo przystawały do rzeczywistych zachowań loki, ale z nimi i tak niczego więcej nie udało się zdziałać.
:P
Awatar użytkownika
Trojan
Posty: 345
Rejestracja: 09 kwie 2006, 13:08
Lokalizacja: Skarżysko-Kam./Katowice
Kontakt:

Programowanie w Lokmaus2

Post autor: Trojan »

Witam!
Czy ktoś z Was rozgryzł już to? Jesli chodzi o samą obsługe to wyczytałem wszystko w instrukcji ale nie mam pojęcia jakie wartości prędkości min-max/przyspieszania/zwalniania ustawić (na razie interesuje mnie tylko dla ludmilly i br110/v100) tak aby całość była (oczywiście mniej więcej) zgodna z rzeczywistością.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Roco multiMAUS /Z21”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości