Moduł 'skalisty'

sTTandard - Nasze makiety modułowe

Moderator: mod-Makieta Modułowa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Niejeden+
Posty: 305
Rejestracja: 06 mar 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moduł 'skalisty'

Post autor: Niejeden+ »

Lipcowa impreza w Pszczelej Woli, była ostatnią imprezą dla tego modułu.
Główna przyczyna wycofania go z imprez to kłopoty transportowe. Długość modułu 120 cm przy wysokości 40 cm wymaga praktycznie busa. Moduł był budowany zgodnie z zaleceniami, czyli solidnie, jego waga to 13,5 kg!!!. Złożony w kanapkę z modułem leśnym zajmował całą tylną kanapę w samochodzie a razem oba moduły ważyły prawie 25 kg. Dla porównania cała stacja Tarczyn 6 skrzynek złożonych w jeden klocek to 19,5 kg.
Pozostaje kwestią otwartą czy moduł poddać całkowitemu recyklingowi czy częściowemu.
Za całkowitym przemawia brak możliwości połączenia się z kimkolwiek (jedyny egzemplarz dwu toru w wykopie).
W rachubę wchodzi też obniżenie profilu, skrócenie długości do 90cm z przerobieniem czoła modułu z wykopu na górzysty.
Awatar użytkownika
Niejeden
Posty: 465
Rejestracja: 18 sie 2009, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moduł 'skalisty'

Post autor: Niejeden »

miki pisze: Nie, bo pewnie nie będą pasować (Murphy) :mrgreen: Jednak pójdźmy w kierunku płaskich.
No i tak też chyba zrobimy. Ogólnie to mamy pewną wizję większej całości i płaskie łuki jak najbardziej do niej pasują :)
twardy pisze:Modulik bardzo fajny ale może warto by było pomalować szyny
i upaprać troszkę torowisko ? ;)
Tory na pewno są jeszcze do zrobienia. Szuter jest już trochę upaprany, chociaż słabo to widać na fotkach. W razie potrzeby upaprze się bardziej :)
Scio pisze:Przedstawiony na module szlak istnieje w rzeczywistości czy jest wytworem wyobraźni?
Odcinek jest fikcyjny. Może niedługo pokusimy się o odwzorowanie czegoś prawdziwego ;)


PS. Pytanie do hakerów: Jak wyłączyć ikonę postu/tematu? Zawsze kiedy biorę 'odpowiedz' któraś jest już wybrana i mogę tylko ją zmienić ale nie wyłączyć...
[Naciśnij ostatni guzik] :)
Ostatnio zmieniony 23 lut 2010, 18:31 przez Niejeden, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
Scio
Posty: 697
Rejestracja: 11 mar 2009, 17:09
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Moduł 'skalisty'

Post autor: Scio »

Przedstawiony na module szlak istnieje w rzeczywistości czy jest wytworem wyobraźni?
twardy
Posty: 125
Rejestracja: 02 lip 2007, 22:15
Lokalizacja: Wa=wa
Kontakt:

Re: Moduł 'skalisty'

Post autor: twardy »

Modulik bardzo fajny ale może warto by było pomalować szyny
i upaprać troszkę torowisko ? ;)
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10357
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Moduł 'skalisty'

Post autor: ArturSchŁ »

Powiem tak: NARESZCIE COŚ CIEKAWEGO !! ... a nie tylko pola golfowe po horyzont .... (z wyjątkiem skałek przedpiscy)
:P
PiotrZ
Posty: 683
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:35
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Moduł 'skalisty'

Post autor: PiotrZ »

A ja lubię takie klimaty :) Moduł mi się podoba, bo jest bardzo urozmaicony, pomimo iż nie ma na nim przejazdów, wiaduktów i przepustów ;)
Do poprawki zakwalifikowałbym tylko matę na krawędziach modułu, bo wyraźnie odłazi.

Pozdrawiam
PiotrZ
Awatar użytkownika
trucker
Posty: 227
Rejestracja: 09 lut 2008, 09:05
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Re: Moduł 'skalisty'

Post autor: trucker »

Gór nie lubię , ale skały fajne.
miki
Posty: 1269
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:56
Lokalizacja: Lipowo k.Glinianki
Kontakt:

Re: Moduł 'skalisty'

Post autor: miki »

T_Domagalski pisze:...sugerowałbym skomponowanie nowych modułów z istniejącymi modułami 2xMW i 2xMG.
Nie, bo pewnie nie będą pasować (Murphy) :mrgreen: Jednak pójdźmy w kierunku płaskich.
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1910
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moduł 'skalisty'

Post autor: T_Domagalski »

Niejeden pisze:Moje pytanie brzmi - czy widzicie na zloTTach zastosowanie dla tych pojedynczych 30-stopniowych modułów i czy warto w każdym z nich robić sTTandardowe profile, czy też i tak jest mało prawdopodobne ich wykorzystanie osobno i lepiej ograniczyć się do profili sTTandardowych tylko na początku i końcu tej trzymodułowej sekcji?
Warto o tyle, że czasem może być potrzebne tylko 60° z tego całego łuku. Jeśli więc nie będzie Wam to kolidować z przyjęta koncepcją, to lepiej wykonać ten łuk jako trzy mniejsze niezależne moduły niż jeden wielki moduł.

A co do planowanych profili, to ja akurat sugerowałbym skomponowanie nowych modułów z istniejącymi modułami 2xMW i 2xMG.
Kilkujadek
Posty: 3295
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Moduł 'skalisty'

Post autor: Kilkujadek »

Niejeden pisze:Jesteśmy w trakcie budowy łuku 1500 - 90 stopni podzielone na 3 moduły po 30 stopni. Moje pytanie brzmi - czy widzicie na zloTTach zastosowanie dla tych pojedynczych 30-stopniowych modułów i czy warto w każdym z nich robić sTTandardowe profile, czy też i tak jest mało prawdopodobne ich wykorzystanie osobno i lepiej ograniczyć się do profili sTTandardowych tylko na początku i końcu tej trzymodułowej sekcji?
Tak. Takie zakręty tworzą klimat prawdziwej kolei. W Sosnowcu między innymi moje skrzynki (2x15°) zostaną użyte w takim celu. Oczywiście przydatne są dla ogółu również skrzynki jako jeden moduł 90° r=1500.
Podział niesie inne problemy.
1) Każdy z nas robi inaczej zieleń, używa innych materiałów w skutek czego podział skrzynek powoduje duże zróżnicowanie technik na krótkich odcinkach. Powstaje "syndrom szachów" który moim zdaniem jest jeszcze gorszy od "syndromu płaskiej deski".
2) sTTandard dwutorowy jest niesymetryczny. Ta cecha niesie duże ograniczenia w łączeniu skrzynek. Ja sobie z tym poradziłem ale o skuteczności mojej metody będzie można rozmawiać po Sosnowcu.
Ostatnio zmieniony 22 lut 2010, 20:49 przez Kilkujadek, łącznie zmieniany 1 raz.
miki
Posty: 1269
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:56
Lokalizacja: Lipowo k.Glinianki
Kontakt:

Re: Moduł 'skalisty'

Post autor: miki »

Podmieńcie zdjęcia bo mi bts exploduje...
Ale o ile nie jestem zwolennikiem skałek, murków oporowych i tym podobnych historii to to wygląda fajnie. Oczywiście przydało by się nad tym jeszcze solidnie popracować, ale zdecydowanie mniej niż nad nr. 1.
Co do łuku - zdecydowanie TAK, koniecznie z płaskimi profilami. Są bardzo fajne i oszczędzają Gemolowi stresu, czasu itp... przy projektowaniu.
Awatar użytkownika
Niejeden
Posty: 465
Rejestracja: 18 sie 2009, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Moduł 'skalisty'

Post autor: Niejeden »

Witam! Przedstawiam fotki naszego drugiego, kolektywnym wysiłkiem stworzonego modułu :) Tym razem 2xMW2. Prace nad modułem jeszcze trwają, wszelkie wytykanie niedoróbek mile widziane (żebyśmy zdążyli poprawić na Sosnowiec :P). Odstawanie trawy na bokach wynika z modułowej budowy modułu (kto był w Radomiu wie o co chodzi ;) ), postaramy się to jeszcze jakoś zamaskować.

Zapraszam do oglądania:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek Obrazek Obrazek

Mam też pytanie z innej beczki. Jesteśmy w trakcie budowy łuku 1500 - 90 stopni podzielone na 3 moduły po 30 stopni. Moje pytanie brzmi - czy widzicie na zloTTach zastosowanie dla tych pojedynczych 30-stopniowych modułów i czy warto w każdym z nich robić sTTandardowe profile, czy też i tak jest mało prawdopodobne ich wykorzystanie osobno i lepiej ograniczyć się do profili sTTandardowych tylko na początku i końcu tej trzymodułowej sekcji?

EDIT: Hmm... Teraz widzę, że coś jest nie tak z kompresją zdjęć. Jeśli będzie popyt, postaram się wrzucić w lepszej jakości.
Ostatnio zmieniony 22 lut 2010, 20:46 przez Niejeden, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta Modułowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości