Płoty i nie tylko

A&S PROJEKT / modelekartonowe.eu

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Slawek77
Posty: 2054
Rejestracja: 04 lut 2015, 18:06
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Płoty i nie tylko

Post autor: Slawek77 »

Schody na pierwsze piętro gotowe.
Praktycznie dom już jest skończony lecz muszę jeszcze poprawić instrukcję.
Schody na poddasze są te same co z parteru na pierwsze piętro.
Jeszcze zrobię dziś poręcze woków schodów tak by nikt nie spadł. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Slawek77
Posty: 2054
Rejestracja: 04 lut 2015, 18:06
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Płoty i nie tylko

Post autor: Slawek77 »

Starałem się o dofinansowanie z urzędu pracy, i wygląda to tak.
Najpierw starasz się o dofinansowanie.
Prędzej nie możesz założyć firmy do puki nie otrzymasz odpowiedzi od nich.
Jeśli jest pozytywna odpowiedź to zakłada się działalność i wtedy robią przelew na daną kwotę.

Tak jak pisałem, moja maszyna jest bardzo wolna i nie ma szans by zarobiła na mnie i na opłaty, maszyna by musiała chodzić 24/7 by wypalić w tygodniu około 12 domów w skali H0
Dom w H0 składa się z 20 kartek A4 w skali TT 7 A4.
Wypalenie domu w H0 to około 6 godzin jak nic, w TT około 3/4 godziny.
Dziennie dałbym rady wypalić 2 domy w H0 w TT 3 szt

w TT cena 40 zł x3 = 120 - koszty to na czysto wyjdzie może 50 zł
I jestem uwalony na 12 godzin jak nic.
Jak byłbym bezrobotny to ok 50 zł nie mało, ale niestety nie zrezygnuję z mojej prazy na pracę na której zarobię mniej ;)
Dlatego by wypalił plan jest potrzebna lepsza maszyna.
Co do wyprzedaży mojej kolekcji kartonowych, będzie dostępna, reszta na PW ;)
Awatar użytkownika
wicy
Posty: 1703
Rejestracja: 23 mar 2014, 08:27
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Płoty i nie tylko

Post autor: wicy »

Slawek77 pisze:Temat uznaję za zamknięty w tej sprawie.
Nie będzie działalności, nie takie proste dostać dofinansowanie.
Wymagane jest sporo ilość dokumentacji szkolenia w danym kierunku itd...
Nikt nie mówił, że będzie łatwo, w końcu firmy doradcze kosza na "pomocy" niesamowitą kasę, ale z tymi szkoleniami to chyba nieco przesadziłeś, albo ktoś Cię próbuje wkręcić.
Dotacje biorą różne firmy, a w przypadku jednoosobowej firmy kto będzie pytał właściciela, czy umie obsługiwać ploter, którego nigdy nie miał bo właśnie po to mu dopiero kasa, żeby go mieć?
Ostatecznie można znaleźć kogoś "na zlecenie" kto ma takie papiery (nie tyle aptek powstało na wynajętego farmaceutę).
Slawek77 pisze:Działalność nie problem tylko że musiałbym kupić nową maszynę, a to nie wchodzi w grę.
Na mojej maszynie nie wyrobię się z zamówieniami na tyle bym utrzymał siebie i działalność.
Więc żeby rozpocząć działalność na mojej maszynie, to ceny projektów musiały by wzrosnąć o co najmniej 50% a wtedy nikt tego nie kupi.
Dlatego temat sprzedaży oraz innych propozycji nie aktualne.
Nie będę ryzykować sprzedawać na tą skalę bez działalności bo wiem jacy Polacy są.
Pewnie to sobie przemyślałeś i skalkulowałeś, ale czy druga maszyna na start jest na pewno warunkiem koniecznym startu? Otwórz, zacznij, zobacz jak pójdzie, zamiast ryzykować i wytaczać drugie działo na komara. Dotacja nie musi być wzięta na starcie, jeśli działalność zatrybi dopiero pomyślisz nad dotacją i rozwojem. Jeśli dotacja nie na nową firmę i start-up, to na rozwój eksportu w Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości :D Opchniesz do Kresty, Kresta do Rybnika i wszyscy na tym zarobią :D
Rozumiem że do czasu dopytania u źródeł i przemyślenia sprawy zawieszasz tylko zamówienia na wszystko (dom, chlewy, dźwigi, itp)? ;)
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2281
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Płoty i nie tylko

Post autor: Borczy »

Slawek77 pisze:Temat uznaję za zamknięty w tej sprawie.
Nie będzie działalności, nie takie proste dostać dofinansowanie.
...........Nie będę ryzykować sprzedawać na tą skalę bez działalności bo wiem jacy Polacy są.
No to niedobrze :cry: Coś trzeba wymyślić bo szkoda by było nie mieć Twoich prac na module czy makiecie :roll:
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Płoty i nie tylko

Post autor: piotrek092 »

Każdy z nas handluje czy na aledrogo,olx, forum.W ograniczonym zakresie/nie hurtowo 100 czy więcej szt/ US nic ci nie zrobi /chyba że znajdzie się życzliwy/zawsze możesz ogłosić redukcję kolekcji ,zmianę skali itp .Generalnie redukował bym kolekcję na fTT, bo inne portale sprawdzają. :evil:
Awatar użytkownika
Slawek77
Posty: 2054
Rejestracja: 04 lut 2015, 18:06
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Płoty i nie tylko

Post autor: Slawek77 »

Temat uznaję za zamknięty w tej sprawie.
Nie będzie działalności, nie takie proste dostać dofinansowanie.
Wymagane jest sporo ilość dokumentacji szkolenia w danym kierunku itd...
Samo szkolenie na plotery laserowe to minimum 1500 zł to samo dotyczy się szkolenia graficznego, wiec wypadam z tej gry.
Działalność nie problem tylko że musiałbym kupić nową maszynę, a to nie wchodzi w grę.
Na mojej maszynie nie wyrobię się z zamówieniami na tyle bym utrzymał siebie i działalność.
Więc żeby rozpocząć działalność na mojej maszynie, to ceny projektów musiały by wzrosnąć o co najmniej 50% a wtedy nikt tego nie kupi.
Dlatego temat sprzedaży oraz innych propozycji nie aktualne.
Nie będę ryzykować sprzedawać na tą skalę bez działalności bo wiem jacy Polacy są.
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2281
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Płoty i nie tylko

Post autor: Borczy »

No, nastawnia wyszła Ci super :). Cięta laserem wyszłaby wzorcowo.
Pomysł z udostępnianiem dla forumowiczów super sprawa ale myślę, że zawsze będą na tej linii zgrzyty w kwestii finansowej.
Tak jak mówisz Witek, kazdy projekt przekazany i tak jest w większości drugim projektem z uwagi na poprawki.
Ja myślę, że przekazujacy dostaje w gratisie swoje dzieło i tyle.
Awatar użytkownika
wicy
Posty: 1703
Rejestracja: 23 mar 2014, 08:27
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Płoty i nie tylko

Post autor: wicy »

Takie udostępnianie to bardzo fajny pomysł, ale.... sam wiesz ile przy jednej pierdole było wymiany maili z poprawkami, ktoś kto nie ma choćby najmniejszej praktyki w przygotowaniu pliku do cięcia nigdy Ci tego dobrze nie opracuje. Będziesz musiał tak, czy owak poświęcać sporo czasu na dostosowanie pliku do własnej konwencji. Chyba, że opracujesz krótki i zwięzły opis przyjętych przez Ciebie zasad - jak np. Ranger dla trawienia.
Zastanawiająca jest jeszcze jedna kwestia. Jednorazowy projekt jest droższy (choćby przez czas na dopieszczenie pliku), co zrozumiałe, dla projektanta akceptowalne, bo przecież jemu na projekcie zależy najbardziej. Co w przypadku gdyby nagła popularność projektu i setka zamówień obniżyła cenę o kilka %? Projektant mógłby się poczuć wykorzystany :) No i przydało by się miejsce (jak Shapeways) gdzie te projekty byłyby pokazane.
Skoro już zostałem zacytowany i jeśli o mnie chodzi to nie widzę przeszkód w udostępnieniu mojego projektu nastawni (bez tantiem), choć nie był do końca przygotowany pod cięcie, bo dachu nie było.

P.S. mów mi wicy (przez ce). wicy, wicego, wicemu.... :D
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2281
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Płoty i nie tylko

Post autor: Borczy »

Czarno to widzę z tym dzieleniem się :)
Awatar użytkownika
Slawek77
Posty: 2054
Rejestracja: 04 lut 2015, 18:06
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Płoty i nie tylko

Post autor: Slawek77 »

Jak nie było porządnych domów z kartonu, to nie mieliśmy wyjścia, i kupowaliśmy plastikowe.
Powoli się to zmieni, i do tego w rozsądnych cenach ;)

Added in 12 minutes 26 seconds:
Zastanawiam się nad takim rozwiązaniem, co się orientuję to jest kilku kolegów którzy rysują dla siebie modele, jak by chcieli się podzielić z innymi to jestem w stanie wypalić taki projekt w bardzo niskim koszcie.
Im więcej chętnych by było, tym koszty maleją .
Wiadomo muszę spędzić czas przy maszynie więc doliczyłbym się jakiś mały % za poświęcony czas.
Może w ten sposób rozbudowalibyśmy jakieś imperium kartonowe. Co wy na to?
A wiem że ktoś robi dla siebie szyb kopalniany czy inne rzeczy, tylko czy chce się podzielić projektem z innymi ?? .
Dając do firmy wypalić płacicie krocie, a ja wam wypalę to taniej :mrgreen:
Dając do firmy wypalić mój dom, to koszt wyszedł by około 180 zł bo projekt składa się z 7 kartek A4
NP. nastawnia od vici pewnie nie jeden by chciał, jest wiele projektów które macie i nie jeden by skorzystał przy, szczególnie jak cena była by atrakcyjna.
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2281
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Płoty i nie tylko

Post autor: Borczy »

Widząc kamienicę zastanawiam się nad sensem kupowania plastikowych wydmuszek auhagena ;)
Magia..... :shock: :shock: :shock:
Awatar użytkownika
Slawek77
Posty: 2054
Rejestracja: 04 lut 2015, 18:06
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Płoty i nie tylko

Post autor: Slawek77 »

cdn....
Tak wyglądają drzwi wejściowe do mieszkania ;)

Added in 16 minutes 52 seconds:
Do tego na klatkach schodowych będą schody, taka mała wiśnia na torcie dla fotografów ;) :mrgreen:
No chyba że nie chcecie to co innego.
Awatar użytkownika
Slawek77
Posty: 2054
Rejestracja: 04 lut 2015, 18:06
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Płoty i nie tylko

Post autor: Slawek77 »

Pomyliłem się do, wtorku lokatorzy zamieszkają :)

HO vs TT

Zewnętrzne ramy są na papierze czerwonym a wewnętrzne są na papierze białym, i tak będzie w zestawie.
Jak ktoś sobie życzy całe białe pisać na pw
Pokrycie dachu kolor czarny, tak by nie trzeba było malować tylko od razu kleić papę, czyli papier ścierny ;)
W orginale ramy są biało czerwone i tez takie polecam by zachować jak najwięcej detali.
Zabieram się za sklejanie kominów
Awatar użytkownika
Slawek77
Posty: 2054
Rejestracja: 04 lut 2015, 18:06
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Płoty i nie tylko

Post autor: Slawek77 »

Wracamy do gry :mrgreen:
Przednie ściany budynku wypalone, wyszło super.
Do środy dom stanie na fundamentach ;)
Awatar użytkownika
Slawek77
Posty: 2054
Rejestracja: 04 lut 2015, 18:06
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Płoty i nie tylko

Post autor: Slawek77 »

Silnik ma dwa wały a to dlatego że jeden silnik napędza dwa paski, jeden pasek jest centralnie na jednym wale który ma zębatkę, a drugi wał jest przedłużony o pręt na którym z końca jest zębatka na pasek.
Zdjęcie dla kolegi groszka, bo zadzwonił by pomóc.
ODPOWIEDZ

Wróć do „A&S PROJEKT”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości